E-Arşiv Faturası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
E-Arşiv Faturası Hakkında Bilinmesi Gerekenler


E-Arşiv sistemi, sisteme dahil olan ve olmayan müşterilere fatura kesimi yapılabilmesine aracılık eden bir sistemdir. Sistemin sahip olduğu arşivleme özelliği, fatura kaybolma riskini ortadan kaldırmaktadır. E-Arşiv Faturası sayesinde mükellefler, geçmişte kestiği tüm faturalara ulaşabilmektedir. Sunulan bu özellik sayesinde birçok şirket, sisteme dahil olmuştur. Sisteme dahil olunması, masrafların en aza inmesine ve mükelleflerin güvenli fatura işlemi yapabilmesine sebebiyet vermektedir. Kağıt fatura sistemini kullanan şirketler, geçmişte kestiği faturaya ulaşmakta güçlük çekmektedir. E-Arşiv Faturası ise tüm faturaları güvenilir bir şekilde muhafaza etmekte ve hiçbir faturanın kaybolabilmesi mümkün değildir. Böyle güvenli bir sistemin oluşması, birçok şirketin sisteme geçmesine sebebiyet vermiş ve sistemin güvenilir olduğu kanıtlandığından beri mükellefler sistem avantajından faydalanmaktadır.

Arşivleme masrafları, belli bir süreden sonra can sıkıcı hale gelebilmektedir. Bu tarz problemlerden kurtulabilmek için şirketler, E-Arşiv Faturası sistemine dahil olmaktadır. Sisteme dahil olunmasının en büyük sebeplerinden biri güvenilir işlem yapabilme avantajıdır. Sistem üzerinden işlem yapmak, zaman kaybını da engellemektedir. Zaman kaybının engellenmesi sistemin hızlı oluşundan ve pratik özelliklere sahip olmasından kaynaklanmaktadır. E-Arşiv Faturası tüm bunların yanı sıra elektronik fatura sistemiyle birlikte kullanıldığında, kağıt fatura masraflarından kurtulmak mümkün hale gelir. Elektronik fatura sistemi sadece sisteme dahil olanlara fatura kesimi yapmaktadır. Sisteme dahil olmayan müşteriler için fatura kesimi yapılabilmesi için E-Arşiv sistemine kayıt olmak gerekir.

E-Arşiv Faturası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

E-Arşiv sistemini kullanmanın en büyük avantajı masraflardan kurtulmak ve fatura işlemlerini daha pratik bir şekilde yapabilmektir. Mükellefler sisteme dahil olduğunda istedikleri tüm işlemleri saniyeler içerisinde halledebilmektedir. E-Arşiv Faturası tüm bunların yanı sıra mükelleflerin fatura masraflarına engel olmaktadır. Arşivleme için ekstra bir odanın, dosyanın ve kağıtların olması gerekir. E-Arşiv Faturası sisteminde ise bu tarz gereksinimler bulunmamaktadır. Sisteme dahil olan mükellefler tüm faturalarını sistem üzerinde muhafaza ederek, güvenilir işlem yapabilmekte ve arşivleme masraflarından kurtularak dijital ortamın gücünden faydalanmaktadır. Dijital ortamın ve teknolojinin gücünden faydalanarak fatura işlemlerinin yapılması aynı zamanda şirketlerin teknolojik altyapısını daha güçlü bir hale getirmektedir.

E-Arşiv sistemi sayesinde şirketler geçmişte kestiği tüm faturalara hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir. Geçmişte kesilen faturalara hızlı bir şekilde ulaşılması, mükelleflerin de zaman kaybı yaşamamasına sebebiyet veriyor. Bu yüzden zaman kaybı yaşamak istemeyen mükellefler, E-Arşiv Faturası sistemine geçiş yaparak birçok avantajdan faydalanabilmektedir. Ticari ve temel faturaların, sistem üzerinde yer alması ticareti daha güçlü bir hale getirmektedir. Müşteri ile satıcı arasında fatura problemlerinin yaşanması sistem sayesinde engellenmekte ve mükellefler, kendi ticaret sistemini daha güçlü bir hale getirmenin keyfini yaşamaktadır. E-Arşiv Faturası sayesinde mükellefler aynı zamanda arşivleme masrafından kurtulduğu için kendi bütçelerini daha gerekli yerlere kullanabilmektedir. Bütçenin daha gerekli yerlere kullanılması, şirketin ekonomik refaha kavuşmasını sağlar.

E-Arşiv Faturası Ne İşe Yarar?

E-Arşiv sistemi, elektronik fatura sistemine dahil olmayan müşterilere fatura kesimi sağlamaktadır. Fatura kesimini temel ve ticari fatura alternatifleriyle sağlaması, şirket ile müşteri arasındaki fatura işlemlerini daha kolay bir hale getirmektedir. Tüm bunların yanı sıra E-Arşiv Faturası kullanan mükellefler, geçmişte kestiği tüm faturaları rahat bir şekilde muhafaza edebilmektedir. E-Arşiv Faturası kullanan mükellefler, geçmişte kestiği faturalara ulaşmak için saatler harcamamaktadır. Arama butonunun kullanılması halinde saniyeler içerisinde önceden kesilmiş faturaya ulaşabilmek mümkün hale getirilmiştir. TS Ofis üzerinden bu sistemin kullanılması daha güvenli ve daha az masrafa sebebiyet vermektedir. Bu yüzden birçok şirket TS Ofis kullanarak, memnuniyetlerini dile getirmenin sevincini yaşamaktadır.

Sistemi kullanan mükellefler arşivleme, dosya, kağıt ve çeşitli masraflardan feragat eder. Tüm bu masraflardan feragat edilmesi, mükelleflerin de içini rahatlatmaktadır. Bütçenin daha gerekli yerlere kullanılabilmesi söz konusu olmaktadır. Sürekli fatura kesimi yapan şirketlerin özellikle bu sisteme geçiş yapması tavsiye edilmektedir. E-Arşiv Faturası sayesinde fatura masrafları en aza indirgenmektedir. Bu sayede mükellefler, dijital ortam üzerinden fatura işlemlerini yaparken gereksiz masraflardan da kurtulmaktadır. Arşiv için ekstra bir odanın tutulması gerekmektedir. E-Arşiv Faturası sisteminde bu tarz gereksinimler bulunmamaktadır. Tüm faturalar dijital ortam üzerinde güvenilir bir şekilde muhafaza edilir. Mükellef istediği faturaya rahat bir şekilde ulaşmanın mutluluğunu yaşayarak, fatura işlemlerini daha güvenli ve teknolojik bir düzeye getirir.

E-Arşiv Faturası Kullanan Şirketler Memnun Mu?

E-Arşiv sistemini kullanan şirketlerin memnun olmasına sebebiyet veren en önemli faktör, işlem kolaylığı ve güvenilirliktir. Güvenilir bir şekilde fatura işlemlerinin yapılabilmesi birçok şirketin  E-Arşiv Faturası kullanmasına sebebiyet vermiştir. Faturanın birçok konuda avantajı bulunmaktadır. Çevre yönetim sistemi belgelendirilmesine ihtiyaç duyan şirketlerin, sisteme geçiş yaptığı taktirde önemli bir adım atması mümkün hale gelir. Çünkü E-Arşiv faturası sistemini kullanan mükellefler, çevreye de yüksek oranda katkıda bulunur ve çevreye duyarlı bir şirket olarak nitelendirilir. Bu sayede çevre yönetim sistemi belgelendirilmesine sahip olmak mümkün hale gelir ve şirket çevreye duyarlı olduğunu gösterir.

Sistemin sahip olduğu özelliklerden memnun kalmamak mümkün değildir. Çünkü sistem, birçok özelliği mükelleflere sunarak dijital ortam üzerinden fatura kesimi kolaylığını sağlamaktadır. E-Arşiv Faturası sayesinde, ekstra masraflardan kurtulan şirketler memnuniyetlerini dile getirir. Özellikle E-Arşiv Faturası sistemini TS Ofis yazılımıyla kullanan şirketler, daha memnun olmaktadır. Çünkü TS Ofis kullananlar, muhasebe ve stok takip programını da kullanabilmektedir. Bu iki programın kullanılması, şirketlerin finansal yönetimini daha güvenli ve kolay bir hale getirir. Böylelikle şirketler finansal yönetimini teknolojik bir altyapıyla güvenilir bir şekilde yaparken, müşteri potansiyelini olumlu etkiler ve iş yükünden kurtulmayı başarır. Bu tarz özelliklerin sunulması, mükelleflerin de içini rahatlatmakta ve teknolojik manada önemli bir adım atmasını sağlamaktadır.

E-Arşiv Faturası Sisteminde Neler Yapılabilir?

E-Arşiv sisteminde tüm faturalar güvenilir bir şekilde muhafaza edilebilir. Yıllar önce kesilen faturaya bile ulaşmak mümkündür. E-Arşiv Faturası  tüm bu avantajları sunarken, mükellefler finansal yönetimini daha iyi bir şekilde yapabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra E-Arşiv Faturası geçmişe yönelik fatura kesimi de yapılabilmektedir. Geçmişe yönelik faturanın kesilebilmesi için maksimum yedi gün verilmiştir. Bu süre Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlendiği için tüm mükelleflerin bu kurala uyması gerekir. Birçok sistemde daha öncesine fatura kesimi yapılmaktadır. Bu sistemlerin Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından cezalandırıldığı son zamanlarda görülmektedir. TS Ofis kullanıcıları, bu tarz cezai işlemlerle uğraşmamaktadır.

TS Ofis, Gelir İdaresi Başkanlığı kurallarına göre hazırlanan bir sistemdir. E-Arşiv Faturası sistemini rahatlıkla kullanan mükellefler, TS Ofis yazılımından memnun kaldığını dile getirmektedir. Memnuniyeti sağlayan en önemli faktörler masrafları daha aza indirgemesi, işlem güvenliği ve pratik işlem yapabilme olanaklarıdır. E-Arşiv Faturası sayesinde mükellefler, kendi fatura işlemlerini güvenli bir şekilde yapabilmekte ve fatura kesimi için saatlerini harcamamaktadır. Sistem üzerinden elektronik posta yoluyla fatura gönderimi yapmak mümkün hale getirilmiştir. Bu avantaj, en çok E-Ticaret şirketlerinin işine yaramaktadır. Ürün alındığı anda otomatik faturanın kesilmesi isteniliyorsa TS Ofis yazılımı kullanılabilir. Ürün alındığı taktirde tüm fatura bilgileri oluşturulmakta ve müşteriye otomatik olarak elektronik posta yoluyla gönderilir.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi