E-Arşiv Faturası Kullanmanın Avantajları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
E-Arşiv Faturası Kullanmanın Avantajları Nelerdir? Ne İşe Yarar?


E-Fatura sistemine kayıtlı olmayan kullanıcılara bile fatura kesimi yapabilmektedir. Sistemin bu tarz bir avantaj sunması, mükelleflerin daha rahat fatura işlemleri yapabilmesine olanak tanıyor. E-Arşiv Faturası birçok kişinin kendi fatura işlemlerinin kolaylaşmasına yardımcı olmaktadır. Faturaların her daim arşivde muhafaza edilmesi sistemin en önemli özelliklerinden biridir. Bu sayede mükellefler faturalarını kaybetmeden eskiye dair tüm faturalarını bulabilmektedir. Sistemin tarafımızca sunulması ve en özel altyapıya sahip olması, mükelleflerin kolay bir şekilde sistemi kullanmasına sebebiyet vermektedir. Bu sayede kullanıcılar sistemi kullanırken herhangi bir şekilde zorlanmamaktadır. Sistemin fatura kesim işlemlerini saniyeler içerisinde halletmesi, zaman kaybının oluşmasını engellemektedir. Böylelikle mükellefler kısa süre içerisinde tüm fatura işlemlerini halledebiliyor.

Sistemin sahip olduğu özellikler, güvenlik tehditlerini engellemektedir. Güvenlik tehditlerinin engellenmesi, gizlilik politikasının oluşmasına sebebiyet veriyor. Gizlilik politikasında kullanıcıların bilgilerinin sızdırılmaması söz verilmiştir. Alınan tüm önlemler, kullanıcıların bilgilerini güvenli hale getirmiştir. Bu sayede mükellefler kendi bilgilerinin sızdırılması gibi problemler yaşamadan E-Arşiv Faturası sistemini kullanabilmektedir. Mükellefler tüm işlemlerini interneti olan tüm cihazlar üzerinden yapabiliyor. Bu sayede fatura işlemleri için ekstra çaba harcamak gerekmiyor. TS Ofis olarak, mükelleflere sunduğumuz güvenli altyapı işlemlerin daha uygun bir ortamda yapılmasını sağlamıştır. Sistemin ekstra maliyetleri engellemesi ve doğayı korumak amacıyla birçok yeniliğin getirilmesi, kullanılmasına sebebiyet veren faktörler arasında yer alıyor. Bu sayede mükellefler sistemi kullanırken doğanın korunmasına da yardımcı oluyor.

E-Arşiv Faturası Nasıl Kullanılır?

Sistemin kullanılabilmesi için ekstra teknik bilgiye gerek kalmamaktadır. Teknik bilgiye gerek kalmaması mükelleflerin daha kolay bir şekilde işlemlerini yapmasına sebebiyet vermiştir. Fatura kesim ekranında iki seçenek yer almaktadır. Kullanıcılar panele girdiği anda fatura kesim ekranına tek bir tıklamayla ulaşabilmektedir. Kesim ekranında mükelleflerin karşısına çıkan seçenekler ticari ve temel e-fatura alternatifleridir. Her alternatifin çeşitli özelliklerinin bulunması, fatura kesimini kolay hale getirmekte ve ticaret yapmanın kolaylaşmasını sağlamaktadır. E-Arşiv Faturası sisteminde müşteriler istedikleri düzeyde fatura kesimi yapabilmektedir. Geçmişe yönelik faturaların kesilebilmesi, önceden yapılmayan işlerin yapılabilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede kullanıcılar sistemi kullanırken birçok avantajdan da faydalanmaktadır.

Faturanın kullanılması, şirketlerin teknolojik düzeyde gelişmesine sebebiyet vermektedir. Kurumsal görünüme ulaşmayı amaçlayan kuruluşların hepsi E-Fatura sistemini kullanarak, kendi gelişimlerini her geçen gün daha kapsamlı bir hale getirmektedir. Mükellefler, finansal yönetimini sistem üzerinden yapabildiği için her konu hakkında bilgi sahibi olmaları mümkündür. Finansal yönetimin sistem üzerinden yapılabilmesi ve bu yönetimin sistematik bir şekilde ilerlemesi, oluşabilecek güven sorunlarının önüne geçmektedir. E-Arşiv Faturası her kuruluşun kullanması gereken bir sistemdir. E-Fatura sistemine geçiş zorunluluğu olan şirketler eğer kağıt faturadan kurtulmak istiyorsa, arşiv sistemine de geçiş yapmalıdır. Sisteme geçiş yapılmasının sebebi sistemi kullanmayan mükelleflere de fatura kesimi yapmaktır. Kağıt fatura yerine artık E-Fatura kullanılması isteniliyorsa, arşiv sistemine geçmek zorunludur. Aksi taktirde kağıt fatura kesmek zorunda kalınabilecektir.

E-Fatura ile E-Arşiv Faturası Arasındaki Farklar

E-Fatura sisteme dahil olan kullanıcıların hepsine rahat bir şekilde fatura kesebilecek bir niteliğe sahiptir. E-Arşiv Faturası ise sisteme dahil olmayan bireylere ve şirketlere fatura kesimi yapmaktadır. Sistemin bu tarz ayrıcalıklar sunması ve kapsamlı bir şekilde fatura işlemlerinin yapılmasına olanak tanıması, fazlasıyla kolaylık sağlamaktadır. Sistemi kullanan mükelleflerin memnun kalması, birçok şirketin sisteme dahil olmasına sebebiyet vermiştir. E-Fatura sistemine geçiş yapmakta zorunlu olmayan mükelleflerin de sisteme geçiş yapılmasına izin verilmiştir. Gelir İdaresi Başkanlığı ve TS Ofis üzerinden yapılan başvurularla sistem kullanılabilmektedir. TS Ofis olarak deneme hesabını mükelleflere sunarak, sistem hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı oluyoruz.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi