E-Fatura Kullanmanın Ayrıcalıkları Nelerdir?

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
E-Fatura Kullanmanın Ayrıcalıkları Nelerdir?


Elektronik fatura sistemine geçenlerin sahip olduğu en büyük ayrıcalık, sistematik bir şekilde fatura işlemlerini yapabilmeleridir. Fatura işlemlerinin en az masrafla tamamlanması, birçok şirketin finansal konuda rahatlamasına sebebiyet vermiştir. Bu sayede şirketler kendi finansal yönetimlerini yaparken zorlanmamaktadır. Sunulan bu avantajlar sayesinde şirket sahipleri, fatura işlemlerini daha kolay bir şekilde tamamlıyor. E-Fatura kullanan şirketler, daha az masraf ödeyerek kağıt fatura sisteminde çıkan problemlerin kolay bir şekilde önüne geçiyor. Sunulan avantajların bu kadar çok olması, birçok şirketin sisteme geçiş yapmasını sağlamıştır. Şirketler sisteme geçiş yaparken kendi bütçelerini de koruma altına almaktadır. Kağıt fatura sisteminde yapılamayan birçok işlem elektronik fatura sisteminde rahat bir biçimde yapılabilmektedir.

İşlemlerin hızlı tamamlanması, şirketlerin zaman kaybı yaşamasına engel oluyor. Zaman kaybına engel olabilmek, birçok şirketin yükünü hafifletiyor. Kağıt fatura kullanıcıları bir faturayı hazırlarken saatler boyunca beklemekte ve tahsilat esnasında problem yaşamaktadır. Tahsilat problemlerine sebebiyet veren bir sistemle çalışmak, birçok şirketin istemeyeceği bir şeydir. E-Fatura sistemi ise bu konuda mükellefleri rahatlatmaktadır. Tahsilatı hızlandırabilecek kapasiteye ve altyapıya sahip olması firmanın finansal açıdan problem yaşamasını engellemektedir. Bu sayede şirketler teknolojik bir altyapıyla tüm fatura işlemlerini hallederek, finansal açıdan yaşadığı tüm problemlerin önüne geçebiliyor. Elektronik fatura sistemi kargo, klasör, kağıt, dosya ve arşivleme gibi masrafları tamamen ortadan kaldırıyor. Bu masrafların tamamen ortadan kalkması, şirketlerin tasarruf edebilmesine yardımcı olmaktadır.

E-Fatura Kullanıldığında Hangi Konularda Tasarruf Yapılabilir?

Elektronik fatura sisteminin kullanılması birçok konuda tasarruf sağlamaktadır. Hem ekonomik, hem de zaman tasarrufu yapabilmek E-Fatura sayesinde mümkün hale getirilmiştir. Şirketlerin sisteme geçiş yapması ekonomik açıdan tasarruf sağladığı için şirketler ekonomik yapılandırma konusunda başarılı olabilmektedir. Bu sayede yapılan harcamaların daha gerekli yerlerde olması, şirketlerin ekonomik konuda daha fazla verim alabilmesine yardımcı oluyor. Elektronik fatura sistemi tüm bunların yanı sıra kapsamlı özelliklere sahiptir. Geçmişe yönelik fatura kesme gibi işlemler de sistemin içerisine dahil edildi. Müşterilere elektronik posta yoluyla fatura iletmek mümkündür. Sunulan bu özellikler sayesinde herhangi bir aksaklık veya eksiklik yaşamak söz konusu değildir.

Tasarrufların sadece ekonomiyle kalmayıp, zamana da yansıması şirket yöneticilerinin sevinmesini sağlıyor. Şirket yöneticileri fatura kesimine harcadıkları zamanı, daha gerekli konulara sistem özellikleri sayesinde harcar. Bu sayede şirketin tasarruf konusunda maksimum verim alabilmesi söz konusu olur. Şirketler E-Fatura sistemine geçiş yaptığı gibi memnuniyetlerini dile getirir. Memnuniyetin bu kadar kısa süre içerisinde dile getirilmesi, yazılımın kapsamlı oluşundan kaynaklanmaktadır. Kapsamlı bir altyapıya sahip olan TS Ofis yazılımı, fatura konusunun dışında birçok hususta şirketlere ve mükelleflere yardımcı olmaktadır. Stok takibi, muhasebe ve fatura işlemleri TS Ofis sayesinde yapılabilmektedir. Tüm bu işlemlerin tek panel üzerinden yapılabilmesi, ara yüzün kullanılabilir olması, mükelleflerin memnuniyetini artıran hususlar arasındadır.

E-Fatura Kullanan Şirketlerin Düşünceleri

Elektronik fatura kullanan şirketlerin tüm düşünceleri olumlu yöndedir. Olumlu yönde olmasının en büyük sebebi hem zaman, hem de ekonomik açıdan tasarruf sağlamasıdır. Şirketler kendi bütçelerini yapılandırırken aynı zamanda zaman konusunda da yapılandırma gibi avantajlara sahip olur. Bu yüzden şirketlerin düşünceleri olumlu yönde ilerlemektedir. Olumlu olan düşüncelerin her zaman gün yüzüne sahip çıkması ve tavsiye edilmesine sebebiyet vermesi, sistemin kalitesini ön plana taşımaktadır. E-Fatura sistemi sayesinde şirketler kendi ekonomik yönetimlerini daha kolay bir şekilde yapmaktadır. Kolay bir şekilde yapılması, mükelleflerin de hoşuna gitmektedir. Bu sebeple düşüncelerin olumlu bir düzeye ulaşması artık aşikar bir durum haline gelmiştir.

Şirketlerin sistematik bir altyapıya sahip olması, fatura işlemlerinin daha kolay tamamlanmasına sebebiyet veriyor. Bu yüzden şirketler birçok konuda avantaja sahip oluyor. E-Fatura sistemi sayesinde mükellefler, fatura işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlamaktadır. Fatura işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanması, tahsilat sürecine de olumlu etkiler sunuyor. Tahsilat sürecini en aza indirgemek, fatura sistemi sayesinde mümkün hale geliyor. Bu sayede şirketler daha rahat ödeme alabiliyor ve müşterileri ödeme konusunda problem yaşatmıyor. Tüm bunların yanı sıra şirketlerin sahip olduğu fatura altyapısı teknolojik olduğundan dolayı şirketler teknolojik anlamda kendilerini geliştirmektedir. Teknolojik altyapıya sahip olan sistemler, diğer sistemlerden daha güçlü ve avantajlı bir nitelik taşımaktadır.

E-Fatura Hangi Konularda Kolaylık Sunuyor?

Kağıt fatura birçok konuda zorluk çıkartan bir sistemdir. Faturaların kesilmesi, düzenlenmesi, ödeme şartlarının belirlenmesi oldukça uzun bir zaman almaktadır. Bu yüzden şirketler E-Fatura sistemine geçiş yaparak bu sürecin en aza inmesine sebebiyet vermekte ve bu sayede zaman kaybı yaşamamaktadırlar. Şirketlerin sahip olduğu bu avantajlar, iş hayatına olumlu bir şekilde yansır. Olumlu bir şekilde yansıması, şirketlerin iş yükünü hafifletir. Bu yüzden şirketler sistemi kullanarak birçok konuda kolaylığa sahip olur. Şirketlerin fatura işlemleri için ayırdığı ekstra zamanlar, daha iyi değerlendirilebilir. Böylelikle şirketler kendi fatura sistemlerini daha teknolojik bir altyapıya ulaştırarak, sektörde başarılı olabilmektedirler.

Fatura işlemlerinin hızlı tamamlanmasının yanı sıra masrafların en aza inmesi de mümkün hale gelmektedir. Tüm bunların yanı sıra şirketler E-Fatura sistemine geçiş yaparak, doğayı koruma projesine de katkıda bulunmuş sayılır. Doğayı koruma projesine katkıda bulunan şirketler, aynı zamanda çevre yönetim sistemi politikaları ve prensiplerini de benimsemiş sayılıyor. Bu sayede ISO sertifikasını alma daha kolay bir hale geliyor. Şirketlerin bu anlayışı benimseyerek sisteme geçiş yapması, iş dünyalarına mükemmel bir şekilde yansımaktadır. İş hayatına olumlu etkiler sunan bu sistem sayesinde başarıya ulaşmak daha kolay bir hale geliyor. Masrafların en aza indirgenmesi şirketlerin ekonomik açıdan rahatlamasına sebebiyet vermektedir. Masrafların daha gerekli yerlere yapılması söz konusu olmaktadır.

E-Fatura Sistemini Kimler Kullanmalı?

Elektronik fatura sistemini fazlasıyla fatura kesimi yapan veya yapmayan tüm şirketler kullanmalıdır. Her faturanın masrafı üst düzey rakamlara sebebiyet vermekte ve fazlasıyla zaman çalabilmektedir. E-Fatura kullanan şirketler ise bu tarz problemlerle karşılaşmamaktadır. Bu yüzden tüm şirketlerin sisteme geçiş yapmasında herhangi bir sakınca yoktur aksine avantajlara sahip olmak mümkün hale gelir. Şirketlerin sisteme geçiş yapmasından hemen sonra avantajların belirginlik göstermesi, sistemin ne kadar avantajlı olduğunun göstergesidir. Bu yüzden şirketler, sisteme geçiş yaptığı andan itibaren maksimum verim almaya başlar. Dünyanın en büyük şirketleri bile sisteme geçiş yaparak birçok avantaja sahip olurken küçük şirketlerin şimdiden avantajlara sahip olması kaçınılmaz bir durum olarak nitelendirilmelidir.

Sistemin avantajlı, ekonomik, zaman tasarrufu gibi olumlu etkiler sunması kullanılabilir olduğunun göstergesidir. Şirketler sistemi kullanmaya başladığında birçok masraftan kurtulur. Özellikle E-Fatura sistemini TS Ofis üzerinden kullanan mükellefler, birçok programdan da faydalanabilir. Bu programlar muhasebe işlemleri, stok takibi yapabilme gibi özellikler sunmaktadır. Tüm bu özelliklerin kullanılması için TS Ofis üzerinden deneme hesabının açılması yeterli olacaktır. Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden başvuru yapıldıktan sonra TS Ofis üzerinden hesap açan mükellefler hızlı bir şekilde sistemi kullanabilmektedir. Sistemi kullanmak için uzun bir süre beklemeye gerek kalmadan sistemin kullanım süresi ve avantajları başlangıç göstermektedir. Bu sayede şirketler zaman kaybetmeden sistemi kullanmanın keyfini çıkarmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi