E-Fatura Sistemine Başvurmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
E-Fatura Sistemine Başvurmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?


E-Fatura sistemine geçiş yapabilmek için bazı işlemlerin yapılması şarttır. Sisteme dahil olacak mükelleflerin sitemiz üzerinden deneme hesabı açması ve daha sonra Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden başvuru yapması gerekir. Daha sonra mükelleflerin sistemimiz üzerinden başvuru formunu doldurması gerekir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra hesap aktivasyonunu beklemek gerekiyor. TS Ofis olarak, sisteme dahil olan mükelleflere bu konuda yardımcı olmaktayız. Hesap aktivasyonu için ekstra süre tanımadan, hızlı bir şekilde E-fatura sisteminden faydalanmalarına olanak tanıyoruz. İşlemlerin tamamlanması esnasında herhangi bir problem yaşanırsa mükelleflere detaylı bir şekilde yardımcı oluyor, işlemlerin kolay bir şekilde tamamlanabilmesi için danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu sayede mükellefler herhangi bir problem yaşamadan sisteme kolayca dahil olabiliyor.

E-Fatura Sistemine Geçiş Zorunluluğu

Yıllık geliri 5.000.000 TL üzerinde olan E-ticaret şirketlerinin sisteme geçiş zorunluluğu bulunmaktadır. Diğer firmalar ise yıllık 10.000.000 TL ciroya ulaşmadığı sürece E-Fatura sistemine geçişi zorunlu değildir. Yıllık belirlenen ciroya ulaşamayan firmaların sisteme dahil olabilmesi mümkündür. Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden başvurunun yapılması, sitemiz üzerinden başvuru formunu doldurup deneme hesabına geçiş yapılması yeterli olacaktır. Sisteme dahil olan mükelleflere sunduğumuz profesyonel ve teknolojik çözümlemeler, fatura işlemlerinin daha kolay bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Sistem üzerinden tüm fatura işlemlerinin yapılabilmesi için kapsamlı bir altyapı tarafımızca oluşturulmuştur. Bu sayede faturalar üzerinde yapılacak çalışmalar güven altına alınmıştır.

Sisteme geçiş zorunluluğu olmayan firmaların bile bu sistemden faydalanması mümkündür. Gereken işlemlerin tamamlanmasından sonra sadece hesap aktivasyonu kalmaktadır. Hesap aktivasyonu için mükellefleri fazla bekletmiyoruz. Kısa süre içerisinde hesaba erişmelerine yardımcı oluyor ve tüm fatura işlemlerinin teknolojik bir düzeyde gerçekleşmesine olanak tanıyoruz. E-Fatura sisteminin en büyük faydası, tüm faturaların güven altına alınmasıdır. Aynı zamanda E-Arşiv Faturası da, sisteme dahil olmayan müşterilere fatura raporlaması yapabilecek bir niteliğe sahiptir. Bu sayede mükellefler, herhangi bir konuda eksiklik yaşamadan kendi işlemlerini daha profesyonel ve teknolojik düzeyde yapabilmektedir. Sunulan bu hizmet kalitesi, tarafımızca en iyi düzeye getirilmiş ve mükelleflere sunulmuştur. Deneme hesabı üzerinden nasıl kullanılacağına dair bilgilerin alınması mümkündür.

E-Fatura ve E-Arşiv Fatura Sistemi Nasıl Kullanılır?

Sistemin kullanılabilmesi için tüm işlemleri tamamlamak gerekir. Mükellefler istediği tüm işlemleri sitemizde bulunan panel üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Tüm işlemler tek bir tıklamayla halledilebilmekte ve mükellefler teknolojik bir düzeyde fatura işlemlerini tamamlamaktadır. E-Arşiv Faturası sisteme dahil olmayan firmalara ve bireylere fatura raporlama, kesme gibi işlemleri yapmaktadır. Bu sayede mükellefler, fatura kesememe gibi problemleri yaşamadan tüm işlemlerini rahatça halledebilmektedir. E-Fatura sisteminin ekstra masraflardan kurtulabilme olanağı sunması, birçok firmanın bu sistemi kullanmasına sebebiyet vermiştir. Doğayı korumayı amaçlayan, kağıt masraflarından kurtulmak isteyen ve fatura işlemlerini teknolojik düzeyde ilerletmeyi düşünen tüm firmalar bu sistemi kullanmaktadır. Böylelikle daha profesyonel ve kurumsal bir hizmet anlayışı oluşmaktadır.

Sitemiz üzerinden deneme hesabı açan mükellefler, tüm işlemlerini basit bir şekilde halledebiliyor. Deneme hesabını açmak için herhangi bir ücret gerekmiyor. Deneme hesabından kalıcı hesaba geçebilmek için cüzi bir miktarda ödeme yapmak gerekiyor. TS Ofis olarak, mükelleflere sunduğumuz bu hizmet kendi işlerini profesyonel bir düzeyde ilerletmelerine yardımcı olmaktadır. Kurumsal, teknolojik, yenilikçi ve ekonomik avantajlar sunan sistemimiz; birçok şirketin kalkınmasına sebebiyet vermiştir. Bu sayede şirketler, kendi fatura işlemlerini yaparken E-fatura ve sistemimizin avantajlarından faydalanmaktadır. Avantajların mükemmel bir ilerleyiş sağlaması, şirketlerin olumlu etkilenmesini sağlıyor. Olumlu etkilenen şirketler, kendi masraflarını en aza indirgeyerek daha profesyonel bir fatura işlemi yapabilme olanağına sahip oluyor.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi