E-Fatura Sistemine Geçenler Memnun Mu?

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
E-Fatura Sistemine Geçenler Memnun Mu?


Elektronik fatura sistemine geçilmesi, birçok mükellefin memnuniyetini sağlamıştır. Memnuniyetin sağlanmasına sebebiyet veren en önemli faktör masrafların en aza indirgenmesi ve sistemin işlem kolaylığı sağlamasıdır. Bu yüzden geçiş zorunluluğu olan ve olmayan şirketler, sisteme geçip avantajlardan faydalanmak istemektedir. E-Fatura sistemi sayesinde birçok şirket kendi masraflarını daha aza indirgiyor. Masrafların yapılandırılması, şirketin daha gerekli konularda harcama yapmasını sağlamaktadır. Bu yüzden E-Fatura sistemine geçen tüm şirketlerin memnun olduğu söylenilebilir. Şirketlerin sisteme geçtiği halde tüm işlemlerini dijital ortama taşıdığını bilmesi gerekir. Fatura kesimleri tamamen sistem üzerinden sağlanmakta ve mükellef isterse faturaların çıktısını alabilmektedir. Fatura işlemlerinin dijital ortam üzerinden yapılması, işlemlerin daha pratik bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyor.

Şirketler sistem üzerinden geçmişe yönelik fatura kesebilmesi mümkündür. Geçmişe yönelik fatura kesiminin yapılabilmesi, memnuniyeti sağlayan diğer faktörler arasında yer almaktadır. Bu sebeple mükellefler, geçmişte yapamadığı işlemleri kolaylıkla yapabilmektedir. E-Fatura sisteminde geçmişe yönelik fatura kesme süresi yedi gündür. Yedi günden öncesine fatura kesimi yapılması, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yasaklanmıştır. Eğer sistem üzerinden yedi gün öncesine bile kesilebiliyor ise bu tarz bir girişimde bulunmamak gerekir. O tarz sistemler de Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından cezalandırılmaktadır. E-Fatura sistemini TS Ofis üzerinden kullanan mükellefler, bu tarz cezai işlemlerle karşılaşmamaktadır. Cezai işlemlere sebebiyet veren tüm işlemler, tarafımızca engellenmiş ve sisteme eklenmemiştir. Bu sayede mükellefler rahat bir şekilde tüm fatura işlemlerini yapabilmektedir.

E-Fatura Neden Kullanılmalı?

Elektronik fatura sisteminin kullanılması, şirketin daha iyi bir şekilde fatura işlemlerini yapabilmesine olanak tanıyor. Bu yüzden şirketler sisteme geçiş yapmaktadır. Sistemin aynı zamanda masrafları en aza indirgemesi, güvenli olması, çevreye duyarlı bir prensibinin bulunması kullanılmasına sebebiyet veren sebepler arasında yer almaktadır. E-Fatura kullanıcıları aynı zamanda tüm faturalarını muhafaza edebilmektedir. Sistem üzerinden tüm müşterilere fatura kesmek için ekstra zaman kayıp edilmemektedir. Bu sayede mükellefler, zaman kaybı yaşamadan fatura işlemlerini yapabilmekte ve diğer işlerine de rahat bir şekilde zaman ayırabilmektedir. Arşivleme, kağıt, dosya ve klasör gibi masraflar can sıkıcı bir hale gelebilmektedir. Zaman geçtikçe bu tarz masrafların can sıkıcı bir durum oluşturması, şirketlerin E-Fatura sistemine geçmesine sebebiyet veriyor.

Sisteme geçiş yapılması, şirketin teknolojik konuda gelişmesine de sebebiyet vermektedir. Yeniliklere, teknolojiye, dijital ortama açık olmak şirketin daha iyi işler başarmasına olanak tanır. Kağıt fatura masraflarından kurtulup E-Fatura sistemine geçmek, birçok şirketin ekonomik açıdan olumlu etkilenmesine sebebiyet vermektedir. Bu yüzden şirketler, sisteme geçiş yaparak kendi masraflarını en aza indirgemektedir. Tüm bunların yanı sıra E-Fatura sistemi, ticaret anlaşmazlığı gibi durumların da önüne geçmektedir. Sistem içerisinde bulunan fatura kesim alternatifleri, ticaretin daha doğru bir şekilde gerçekleşmesine sebebiyet vermektedir. Bu yüzden şirketler sisteme geçiş yapmakta ve kendi ticaretlerini daha güçlü bir hale getirmektedir.

E-Fatura Sisteminde Fatura Kesim İşlemleri

Sistemde fatura kesimi yapabilmek için panele giriş yapmak yeterli olacaktır. Fatura kesim ekranında mükelleflerin karşısına iki adet seçenek çıkar. Bu seçenekler, ticari ve temel fatura olarak belirlenmiştir. Temel fatura otomatik bir şekilde onaylanıp, müşteriye yollanmaktadır. Daha önceden yapılan anlaşmalarda kullanılan fatura alternatifidir. Müşteri ve satıcı arasındaki güven problemleri giderildikten sonra bu fatura alternatifi fazlasıyla kullanılmakta, ekstra işlem yapmaya sebebiyet vermemektedir. Alıcı ile satıcı arasındaki güven hala oluşmamışsa ticari fatura alternatifi kullanılır. Ticari fatura müşterinin onayına sunulmaktadır. Müşteri onayladığı taktirde fatura geçerli olarak sisteme geçiş yapar. Eğer onaylanmazsa fatura geçersiz olacak ve satıcı tekrardan fatura kesmek zorunda kalacaktır.

Temel ve ticari fatura seçeneklerinin sistemde bulunması, ticaret politikasına uyarlanmıştır. Ticaretin nasıl yapılması gerektiği tüm şirketler tarafından bilinmektedir. Bu bilinçle E-Fatura sistemini kullanan şirketler, ticaret yaparken fatura problemi yaşamamaktadır. E-Fatura sisteminde tüm bunların yanı sıra sunulan alternatifler, problemlerin rahatça önüne geçebilmektedir. Bu yüzden birçok sistem sisteme geçiş yaparak, ticaretini olumlu etkileyecek ilk adımı atmaktadır. Sistemin sahip olduğu özellikler sayesinde mükellefler istedikleri tüm işlemleri yapabilmektedir. Sistemde herhangi bir güvenlik probleminin bulunmaması TS Ofis tarafından sağlanmıştır. TS Ofis, gizlilik politikasına göre hizmet vermekte ve mükelleflerin güvenilir bir şekilde fatura işlemlerini yapabilmesine olanak tanıyarak güvenilir olduğunu kanıtlamaktadır.

E-Fatura Sistemi Güvenli Mi?

Elektronik fatura sistemi Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen kurallara sayesinde güvenli hale gelmiştir. Mükellefler, sistem üzerinden güven problemi yaşamamakta ve dijital ortamda fatura kesimi yapabilmektedir. TS Ofis kullanan mükelleflerin hiçbir şekilde güven problemi yaşamaması, E-Fatura işlemlerini yaparken cezai işlemlere sebebiyet veren özelliklerle karşılaşmaması mümkün hale gelmiştir. TS Ofis kullanan mükellefler, bu sayede kendi işlemlerini güven içerisinde gerçekleştirmektedir. Sunulan bu ayrıcalıklar ve avantajlar, birçok şirketin sisteme rahat bir şekilde geçmesine sebebiyet vermektedir. Güven probleminin oluşmaması TS Ofis yazılımıyla mümkün hale getirilmiş ve gizlilik politikası sayesinde mükelleflerin hiçbir şekilde bilgileri sızdırılması mümkün değildir. Herhangi birinin bilgilere ulaşabilme gibi bir imkanı bulunmamakta ve güven problemi oluşturacak tüm etkenler tamamen engellenmiştir.

Sistemin güvenilir, pratik ve masrafsız olması birçok şirketin sistemin avantajlarından faydalanmasına sebebiyet vermektedir. Sistemin güvenilir ve pratik olması aynı zamanda bazı yazılımlarda başka işlemlerin de yapılabilmesi, dijital ortamla şirketleri tanışır hale getirmektedir. TS Ofis kullanan mükellefler aynı zamanda muhasebe işlemlerini de yapabilmektedir. E-Fatura sisteminin yanı sıra muhasebe işlemlerinin yapılması, şirketleri ekonomik açıdan olumlu etkilemektedir. Sadece muhasebe işlemleriyle kalmayıp stok takibi de yapılabilmektedir. E-Fatura işlemleri yapılırken, diğer yandan şirketin finansal yönetimini sağlamak TS Ofis tarafından mümkün hale getirilmiştir. Böylelikle şirketlerin başka konular için ekstra zaman, personel ihtiyacı bulunmamaktadır. Şirketler sistem üzerinden tüm işlemlerini yapabilmektedir.

E-Fatura Sisteminde Arşivleme Özelliği

Sistemde daha önce kesilen faturalar otomatik olarak dijital ortamda arşivlenir. Otomatik olarak arşivlenmesi, güven problemlerinin önüne geçer. Şirketler arşivleme gibi masraflarla karşılaşmadan tüm işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedir. E-Fatura sistemi tüm bunlara olanak tanıyor. Tüm bunların yanı sıra şirketler geçmişte kestiği faturaya saniyeler içerisinde ulaşabiliyor. E-Fatura sayesinde geçmişte kesilen faturanın tekrardan raporlanması mümkün hale getiriliyor. Özellikle TS Ofis kullanan mükellefler, bu avantajlardan kusursuz ve sorunsuz bir şekilde faydalanabiliyor. Bu özelliklerden faydalanmak için TS Ofis sistemi üzerinden bir deneme hesabının açılması yeterli olacaktır. Deneme hesabının daha sonra kalıcı bir hesaba cüzi bir miktar ödeyerek dönüştürülmesi mümkün hale gelmektedir. Şirketler, istedikleri tüm işlemleri TS Ofis üzerinden yapabilmektedir.

Arşivleme özelliğinin sistemde yer alması satıcının ticaretini olumlu bir şekilde etkilemektedir. Daha önceden kesilen faturalar hakkında bilgi alabilmek için arama butonun fatura bilgilerinin yazılması yeterli olacaktır. E-Fatura sisteminde bu tarz avantajlardan faydalanmak mümkündür. Müşterinin adı yazıldığı taktirde geçmişte kesilen fatura detaylarına ulaşılabiliyor. Böyle bir avantajın sunulması, şirketlerin de daha iyi bir çalışma prensibine sahip olmasına yardımcı olmaktadır Tüm işlemler dijital ortam üzerinden yapabilmekte ve mükellefler, herhangi bir şekilde kağıt masrafına tabi tutulmamaktadır. Kağıt faturadan tamamen kurtulmak isteniliyorsa E-Arşiv sistemine geçmek gerekir. E-Arşiv sayesinde sisteme dahil olmayan müşterilere bile fatura kesimi sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi