E-Fatura Sistemine Geçiş Yapmanın Ayrıcalıkları Nelerdir?

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
E-Fatura Sistemine Geçiş Yapmanın Ayrıcalıkları Nelerdir?


Dijital ortamda fatura işlemlerini yapmak, birçok konuda avantaj sağlamaktadır. Özellikle E-Ticaret şirketi olan kişilerin fatura basımı, fatura kargosu, kağıt masrafı gibi ekstra maliyetlere tabi tutulması can sıkıcı bir durum haline gelmiştir. Tüm bu maliyetlerden kurtulabilmek için şirketler E-Fatura sistemine geçiş yapmaktadır. Sistemin sahip olduğu en önemli özellik, maliyetleri en aza indirgemesi ve doğayı koruyacak prensiplere sahip olmasıdır. Kağıtların oluşumunu sağlayan ağaçların kesilmesi, elektronik fatura kullanımıyla son bulmaktadır. Bu sayede kullanıcılar doğayı koruma prensibine sahip olarak, kendi dış görünümüne de olumlu etkiler sunar. Tüm bunların yanı sıra kağıt fatura kullanmak, birçok konuda giderin olmasına sebebiyet vermektedir. Kağıt faturaların kaybolma riski bulunurken, elektronik faturaların kaybolma riski bulunmamaktadır.

Faturayı dijital ortamda düzenleyen ve raporlayan şirketler, aynı zamanda zaman kaybı da yaşamıyor. İşlemlerin dakikalar içerisinde gerçekleşmesi ve faturanın elden verilmemesi zaman tasarrufu da yaptırmaktadır. Faturalar posta yoluyla yollanabilmektedir. Bu sayede şirketler faturayı kargo yaptırmadan müşterisine veya iş birliği olan şirkete ulaştırabilmektedir. E-Fatura sistemi aynı zamanda sisteme dahil olmayan mükelleflere de fatura kesilebilmesi için yeni bir sistem düzenlenmiştir. E-Arşiv Faturası sistemi sayesinde sisteme kayıt olan, olmayan tüm şirketlere ve bireylere fatura raporlanması, kesimi yapılabilmektedir. E-Dönüşüm, birçok şirketin kalkınmasına ve finansal yönetiminin daha disiplinli bir düzeyde olmasına sebebiyet vermiştir. Finansal yönetimin sistematik bir şekilde gerçekleşmesi, şirketin kurumsal görünümüne olumlu etkiler sunmakta ve şirketin ekstra maliyetlerini en aza indirgemektedir.

E-Fatura Neden Tercih Edilmeli?

E-Dönüşüm, her şirketin ihtiyaç duyduğu bir sistemdir. Şirketlerin finansal yönetimini yaparken kağıt üzerinde hesaplama yapması, karışıklığa sebebiyet vermektedir. Faturaların kaybolması halinde birçok işlemin, satışın veya üretimin yok sayılması söz konusu olacaktır. E-Fatura sistemi ise tüm faturaları muhafaza etmekte ve mükelleflerin istediği zaman ulaşabileceği bir kapı aralamıştır. Bu sayede faturaların kaybolması söz konusu değildir. Geçmişte kesilen tüm faturalara ulaşılabilmesi, şirketin fatura konusundaki güvenini sağlamaktadır. Güvenin bu şekilde oluşması ve anlaşmalı bir şekilde fatura kesiminin yapılması, sistemin tercih edilmesine sebebiyet veren faktörler arasında yer almaktadır. Sisteme dahil olan kullanıcılar, birçok ekstra giderden kurtulmuş ve kendi işini yapılandırmıştır.

Sistemin sahip olduğu bir diğer özellik ise müşterilere fatura ulaşımının kolaylaştırılmasıdır. E-Fatura sistemi aynı zamanda E-Ticaret sitesine de entegre edilebilmektedir. Bu sayede otomatik fatura kesimi yapılabilmekte ve müşterilere saniyeler içerisinde fatura ulaştırılmaktadır. TS Ofis olarak tüm bunlara olanak tanıyor ve mükelleflerin teknolojik düzeyde fatura işlemlerini yapmasına yardımcı oluyoruz. Sektörde iyi bir şekilde bilinmemizin sebebi güvenilir bir altyapı sunmamızdan kaynaklanmaktadır. İşlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilen müşterilerimiz, bizlerden memnun kaldığını her zaman dile getirmiştir. E-Dönüşüm konusunda büyük bir girişim yaparak, müşterilerimizin finansal yönetimine olumlu etkiler sunuyor ve faturaların güvenliğini sağlıyoruz.

E-Fatura Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sistem hakkında bilinmesi gereken en önemli husus, maliyetleri en aza indirgemesi ve dijital ortamda tüm fatura işlemlerinin yapılabilmesine olanak tanımasıdır. Bu yüzden birçok kişi E-Fatura sistemine geçerek kendi fatura işlemlerinin kolay bir şekilde yapılmasına olanak tanımıştır. Tüm bunların yanı sıra Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen kurallara uyulmalıdır. Bunlara örnek verilecek olursa geçmişe yönelik faturanın en fazla yedi gün öncesine kesilmesidir. Sisteme dahil olmak isteyen kişiler GİB üzerinden başvuru yapması gerekir. Başvurudan sonra onay süreci başlar ve şirketin artık sisteme dahil olması mümkün hale getirilir. TS Ofis olarak bu işlemlerden sonra mükellefleri kolay bir şekilde sisteme dahil ederek, işlemlerini hızla yapabilmelerine olanak tanıyoruz.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi