E-Fatura ve Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
E-Fatura ve Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar


E-Fatura hakkında bilinmesi gereken en önemli husus, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen alt limite ulaşmayan şirketlerin sisteme dahil olabilmesidir. E-Fatura sistemine geçiş yapmak için yüksek maliyet ödemek zorunda kalmak, mümkün değildir. TS Ofis olarak ekstra ücretlere sebebiyet veren tüm problemleri ortadan kaldırdık. Bu sayede mükellefler deneme hesabımızı kullanarak, istediği şekilde sistemimizi kullanabilmektedir. Mükelleflerin bütçesi tarafımızca korunma altına alınarak, olumsuz etkilenmesi tamamen engellenmiştir. Dijital ortamı güvenli bulmayan mükelleflere sunduğumuz altyapı, güven altında fatura işlemlerini yapmalarına olanak tanımıştır. Bu sayede mükellefler, sahip olduğumuz bu altyapıdan faydalanırken güveni tehdit edecek herhangi bir unsurla karşılaşmamaktadır. Sunduğumuz altyapı, dijital ortamda fatura işlemlerinin yapılmasının güvenli olduğunu kanıtlamıştır.

Zorunluluk kriterlerine uymayan firmaların, geçmesine gerek olmasa da bu sistemin birçok konuda avantaj sağladığını söylemek gerekir. E-Fatura sistemi masrafların en aza indirgenmesine sebebiyet vermektedir. Kağıt, dosya, basım ve klasör masrafları sistem sayesinde ortadan kalkıyor. Bu sayede Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden başvuru yapıp TS Ofis üzerinden deneme hesabı açan mükellefler, eskisi gibi kağıtlarla uğraşmıyor. E-Dönüşüm şirketlerin teknolojik düzeyde ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Teknolojik açıdan gelişim gösteren firmaların daha kurumsal ve profesyonel hizmet vermesi mümkündür. Sistemde eskiye dair tüm faturalara ulaşabilmek mümkündür. Bu da E-Fatura sisteminin güvenli olduğunu kanıtlamaktadır. Ekstra ücretlerden kurtulmak isteyen mükellefler, sahip olduğumuz altyapıdan faydalanabilirler. Böylelikle ekonomik açıdan olumlu etkilere sahip olmak tarafımızca mümkün hale getirilmiştir.

E-Fatura Başvuru Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Başvuru sürecinde mükelleflerin Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru işlemleri tamamlandığı taktirde sitemiz üzerinden deneme hesabının açılması ve başvuru formunun doldurulması gerekir. Tüm bu işlemler mükelleflere zor geliyorsa bizimle iletişime geçilmesi yeterli olacaktır. E-Fatura ile ilgili tüm işlemlerin kolay hale getirilmesi tarafımızca sağlanacaktır. Mükelleflerin aklında bulunan “işlemler çok zor” kaygısı tarafımızca ortadan kalkmaktadır. Bu sayede firmalar, daha rahat bir şekilde E-Dönüşüm avantajlarından faydalanabilmektedir. Teknolojik düzeyde fatura işlemlerinin yapılması, güveni üst düzeye çıkartıyor. Firmaların aklında bulunan güven problemlerinin ortadan kalkması gerekiyor. Çünkü TS Ofis olarak gizlilik politikasıyla ilerlemekteyiz ve Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen tüm kurallara uyuyoruz.

Mali Mühür İçin Yapılan Düzenlemeler

Başvuru sürecinde mali mühür ücretlerinin fazla olması, birçok firmayı bu konuda endişelendiriyordu. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından fiyatlar en aza indirgendi ve mükellefler daha az ücret ödeyerek sisteme dahil olabildi. Tüzel kişiler önceden 400 TL ücret öderken, şimdi 220 TL + KDV ücreti ödemektedir. Gerçek kişiler ise 120 TL + KDV ödeyerek mali mühür sahibi olabiliyor. Bu sayede fazla ücret ödemeden isteme dahil olmak mümkün oluyor. TS Ofis olarak, mükelleflere sunduğumuz güvenli altyapı tüm bu süreçlerin kolay hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Mükellefler teknolojik açıdan zorluk yaşadığı taktirde bizden destek alabilmektedir.

E-Fatura Kullanımı Hakkındaki Detaylar

Hesap aktivasyonu ve Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden yapılan işlemler tamamlandığı taktirde kullanıma başlamak mümkündür. TS Ofis olarak, E-Fatura sisteminin kolay bir şekilde kullanılmasına olanak tanıyoruz. Altyapının kolay ve basit bir ara yüze sahip olması, mükelleflerin ekstra çaba harcamasına engel oluyor. Bu sayede fatura işlemlerinin yapılabilmesi için birkaç dakika ayırmak yeterli oluyor. TS Ofis olarak birçok ekstra ücretin kaldırılmasına yardımcı olduk. Mükelleflerin ekonomik açıdan rahatlamasına da yardımcı olarak, birçok firma tarafından tercih edildik. Sisteme dahil olan mükelleflerin basit ara yüz sayesinde tüm işlemlerini tamamlaması için deneme hesabını açması yeterli olacaktır. Kalıcı hesaba sahip olabilmek için cüzi bir miktarda ödeme yapmak yeterlidir.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi