E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?


   “E-ticaret entegrasyonu nedir?” sorusuna yanıt bulacağınız bu yazıda öncelikle e-ticaretin ne olduğundan bahsetmek gerekir. E-ticaret; internetin hayatımızda yer etmesiyle birlikte sanal dünyada ticaret yapma eylemine verilen addır. Dijital ortamdaki çevrimiçi alışveriş de diyebileceğimiz e-ticaret, herhangi bir hizmet veya ürün için internet üzerinden gerçekleşen ödemeyle sipariş vermeyi sağlayan bir yöntemdir.

   Türkiye’de de birçok kuruluş geleneksel pazarlama yöntemlerine e-ticareti eklemiştir. Bu sayede yalnız belli bir bölgeye hizmet veya ürün sunmanın ötesine geçerek işlerini büyütmüşlerdir.

   Özellikle KOBİ için (küçük ve orta ölçekli şirketler) velinimet niteliğinde olan e-ticaret, belirli bir satış bölgesinin dışına çıkma imkânıyla o pazarda daha çok müşteriye ulaşmanın kısa yoludur. E-ticaret oldukça etkili bir satış kanalıdır.   

E-Ticaret Entegrasyonu Nedir?

E-ticaret yazılımlarındaki veriler (ürün, sipariş, üye) ile ticari yazılımlardaki işlemlerin (ürün, sipariş, ödeme, stok, faturalama…) karşılıklı bir şekilde veri alışverişi ile güncel tutulmasıdır. E-ticaret entegrasyonuyla online satışların muhasebeleştirilmesindeki iş yükü ortadan kalkar. Kolay faturalama özelliğini de sunan e-ticaret, verilere hızlı ulaşabilme imkânını sunar.

E-ticaret entegrasyonu, işletmelerin hizmetlerini daha hızlı ve güvenli bir biçimde müşterilere ulaştırmasını sağlar. Bugün e-ticaret entegrasyonunu en yaygın ve verimli olarak kullanan işletmeler aşağıda sıralanmıştır.


N11 Entegrasyonu

Kişilerin kendi e-ticaret sitelerine entegre etmiş oldukları N11 entegrasyonu ile N11 sitesinde herhangi bir stok değişikliği olduğunda, bağlı olduğu bütün sitelerde güncelleme sağlanmaktadır. Bu sebeple e-ticaret sitesi sahibi olanların bu entegrasyonu sağladıktan sonra farklı bir müdahalede bulunmasına gerek kalmaz.

Diğer bir faktör de fatura veya kargo gibi seçeneklerin yine e-ticaret sitelerine entegre edilebilmesine imkân sağlamasıdır. Entegrasyon aslında bu noktada sözlük anlamında olduğu gibi “bütünleşme” anlamında kullanılabilmektedir.


Hepsiburada Entegrasyonu

Sık sık kullanılan e-ticaret entegrasyonlarından biri olan Hepsiburada entegrasyonu, ürünlerin kolayca listelenmesini mümkün kılar. E-ticaret sitesi ile entegre edilen bu sistem ile birlikte müşteriler ürünleri gezerken çeşitli sıralama ve filtre ayarı yapabilirler. Ucuzdan pahalıya veya tam tersi, eskiden yeniye ya da en çok satılanlara göre sıralayabilme imkânı oldukça pratiktir.

Aynı zamanda otomatik fiyatlandırma özelliği sayesinde sistem rakip firmaların ürün fiyatlarını takip eder. Otomatik olarak rakip firmaların fiyatlarında indirim olduğunda rekabet ortamının gereği olarak belirlenen oranlarda indirim yapar ve ürünü sürekli olarak güncel tutar. Fatura ve kargo etiketlerinin toplu yazdırabilmesi imkânını sunar.


Gittigidiyor Entegrasyonu

Sıklıkla tercih edilen bir diğer e-ticaret entegrasyonu da Gittigidiyor entegrasyonudur. E-ticaret sitesi sahiplerinin birçok özelliği kullanabilmesini sağlar. Tedarikçi veya satın alma gibi verilerin kaydedilebilmesi, bunların takip edilebilmesi ve toplu fatura kesme gibi birçok yardımcı özellik Gittigidiyor entegrasyonu ile kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.


   Söz konusu e-ticaret entegrasyonlarından hangisi olursa olsun, tüm bu entegrasyonlar web yazılımcılar tarafından şirketlerin e-ticaret sitelerine entegre edilmekte ve kullanılmaktadır. Gerek firmalara gerek müşterilere büyük ölçüde yardımı olan bu entegrasyonlar her gün güncellenmekte ve daha da kullanışlı bir hale gelmektedir. 

   Siz de çağın gereklerine uyup dijital dünyanın devlerinden olmak istiyorsanız Pomelo Soft ile tanışın ve kazananlardan olun!


Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi