Kimler E-Fatura ve E-Arşiv Faturası Sistemini Kullanmalı

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
Kimler E-Fatura ve E-Arşiv Faturası Sistemini Kullanmalı


Kağıt fatura masrafları fazla olan şirketlerin elektronik fatura sistemine geçmesi, fatura giderlerinin düşmesine sebebiyet verecektir. E-Fatura sistemi, birçok şirketin hızlı bir şekilde fatura işlemlerini yapmasına yardımcı olmaktadır. Sisteme dahil olan şirketlerin memnun kalmasını sağlayan en önemli faktör, gereksiz giderlerin ortadan kalkmasıdır. Yıllık cirosu 5.000.000 TL ve üzerinde olan E-Ticaret şirketlerinin, E-Arşiv Faturası sistemine dahil olması gerekir. Diğer şirketlerin ise 10.000.000 TL cirosu olduğunda sisteme dahil olmaları zorunlu hale gelmiştir. Yapılan son düzenlemelerde cironun daha da düşeceği söylenmekte ve henüz ciro düşmemişken, birçok şirket zorunlu olmasa bile sistemin avantajlarından faydalanmak için sisteme dahil olmuşlardır. Bu sayede şirketler, gereksiz masraflardan kurtularak bütçelerini koruma altına alabilmişlerdir.

Kağıt fatura masrafından sıkılan şirketler ve kurumların, E-Fatura sistemine geçmesi birçok avantajdan faydalanmalarına yardımcı olacaktır. Bu sayede şirketler, kağıt fatura masrafından kurtulup aynı zamanda zaman tasarrufu da yapabilecektir. Sistemin en büyük avantajı zaman ve para tasarrufu yapabilmesidir. Bu yüzden birçok şirket sisteme dahil olmuş ve E-Arşiv Faturası sisteminin avantajlarından faydalanmıştır. Sunulan bu avantajlardan tüm şirketlerin faydalanabilmesi, kaçınılmaması gereken bir fırsat olarak nitelendirilmelidir. Aksi taktirde kağıt fatura, klasör, dosya ve çeşitli arşiv masrafları can sıkıcı bir hale gelebilecektir. Sisteme dahil olabilmek için şirketlerin bazı hususları yerine getirmesi gerekmektedir. Hususların yerine getirilmesi halinde TS Ofis üzerinden fatura sistemine geçiş yapılabilmektedir.

E-Fatura Sistemine Nasıl Geçilir?

Sisteme geçiş yapmak için ilk etapta Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden başvuru formunu doldurmak gerekiyor. Başvuru formu doldurulduğu taktirde şirketin çeşitli avantajlardan faydalanabilmesi mümkün hale gelecektir. E-Fatura sisteminin başvurusundan sonra TS Ofis üzerinden deneme hesabı açılmalıdır. Deneme hesabı 20 gün boyunca müşterilerimize ücretsiz olarak sunulmuştur. Deneme hesabı açıldığında aktivasyon işlemlerinin beklenmesi gerekir. Aktivasyon işlemleri hızlı bir şekilde tamamlanacak ve müşterilerimiz E-Arşiv Faturası sistemini kullanmaya başlayabilecektir. Sunulan hizmetimizin kaliteli bir düzeyde olması, güven problemlerini en aza indirgemesi tercih edilmemize sebebiyet veren faktörler arasında yer almaktadır. Bu sayede şirketler, hem güvenliği elde etmekte hem de finansal yönetimini yapılandırabilmenin keyfini yaşamaktadır.

Sisteme geçiş yapmak için belli bir ciroya ulaşmak gerekmiyor. Üst limite ulaşmayan şirketler bile E-Fatura sistemine geçiş yapabiliyor. Arşiv ücreti gibi problemler, mükelleflerin karşısına çıkmamaktadır. Mükellefler sistemi dilediği şekilde kullanabilmekte ve sadece fatura kesimi başına çok cüzi bir miktarda ücret ödemektedir. E-Arşiv Faturası sistemini kullanmak da fazlasıyla önemlidir. E-Arşiv, sisteme dahil olmayan şirketlere ve bireylere fatura kesimi yapmaktadır. Elektronik fatura sistemi üzerinden sisteme kayıtlı olan müşterilere sadece fatura kesimi yapılır. Tüm bunların yanı sıra fatura kesim işlemleri fazlasıyla kısa sürmektedir. Kısa sürmesi, birçok müşterimizin rahatlamasına sebebiyet vermiş ve zaman tasarrufu yapabilmesine olanak tanımıştır. İşlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi, tarafımızca sağlanabilmektedir.

E-Fatura Sistemine Geçen Şirketlerin Yorumları

Fatura sistemine geçen şirketlerin yorumları, tamamen olumlu yöndedir. Olumlu yönde olması, müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalitesinden kaynaklanmaktadır. Yorumların E-Fatura sistemi hakkında olumlu olması, masrafın en aza inmesinden geçmektedir. E-Arşiv Faturası sistemine geçiş yapan mükellefler, aynı zamanda doğayı koruma projesine katkı sağlamaktadır. Kağıt faturalar günde yüzlerce kez kesilmekte ve birçok ağacın yok olmasına sebebiyet vermektedir. Bunları atlatabilmek için ve ağaçlara zarar vermemek için de, birçok şirket bu sisteme geçiş yapmış aynı zamanda memnuniyetini dile getirmiştir. Memnuniyetin dile getirilmesi, müşterilerimizin de motivasyonunu sağlamakta ve birçok firmanın kuşkusuz bir şekilde sisteme geçiş yapmasına sebebiyet vermiştir.

Şirketler, sisteme geçiş yaptığı taktirde birçok avantajdan faydalanmaktadır. Ticaret yapan şirketler, her iki tarafı da memnun edebilecek bir potansiyele sahip olmaktadır. E-Fatura sisteminde iki adet fatura kesim alternatifi yer alır. Temel ve ticari faturalar, iki tarafın da memnun olabileceği niteliklere sahiptir. E-Arşiv Faturası sisteminde de aynı alternatifler yer almaktadır. Aynı alternatiflerin yer alması, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamakta ve daha rahat bir şekilde fatura işlemi yapabilmesine olanak tanımaktadır. Temel fatura otomatik bir şekilde onaylanır ve müşteriye gönderilir. Müşteri istediği taktirde fatura iptali veya iadesi yapabilmektedir. Ticari fatura ise müşterinin onayına gider. Müşteri onaylamadığı taktirde faturanın tekrardan düzenlenmesi veya yeni faturanın kesilmesi müşteri tarafından talep edilir.

E-Fatura Sisteminin Avantajları Tatmin Edici Mi?

Fatura sisteminin avantajları tatmin edicidir. Tatmin edici olmasını sağlayan sayısız avantaj sunmasıdır. Bu avantajların en başında para tasarrufu, masrafların ortadan kalkması, doğayı koruma projesine katılma, zaman tasarrufu gibi avantajlar yer almaktadır. Bu yüzden zorunluluğu olan ve olmayan tüm şirketler E-Fatura sistemine dahil olur. Sisteme dahil olan mükellefler aynı zamanda E-Arşiv Faturası sistemine de geçiş yapmaktadır. Arşiv sayesinde tüm faturaların saklanması mümkün hale gelmektedir. Arşivde bulunan faturalara her zaman ulaşılabilmektedir. Bu sayede müşterilerimiz, fatura kaybı gibi güven problemi oluşturacak durumlarla karşılaşmamakta ve tüm faturalarına ulaşabilmektedir. Faturalara ulaşabilmek, geçmişte kesilen tüm faturalara saniyeler içerisinde ulaşmak mümkündür.

Sistemin sunduğu avantajlar, kağıt faturanın tarihlere karışmasını sağlamaktadır. Artık her şirket fatura işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirmektedir. E-Fatura sistemi sayesinde birçok şirket, kendi fatura işlemlerini daha sistematik ve profesyonel bir düzeyde yapabilmektedir. Sistematik bir düzeye sahip olmak, işlerin karışmasını engellemektedir. Bu yüzden birçok şirket aynı zamanda E-Arşiv Faturası sistemine geçiş yapmaktadır. Sisteme dahil olan mükellefler, geçmişe yönelik fatura kesebilmektedir. Geçmişe yönelik faturaların yedi gün öncesine kadar kesilebilmesi, aksaklık yaşanan işlerin düzelmesine sebebiyet verir. Bu memnuniyetle sitemde bulunan tüm şirketler, sistem hakkında olumlu yorumlar yapmaktadır. Olumlu yorumların yapılması, diğer şirketlerin de sisteme dahil olmasına sebebiyet vermiştir. Bu sayede birçok şirket sistemin avantajlarından faydalanmaktadır.

E-Arşiv Faturası Ne İşe Yarıyor?

E-Arşiv sistemi, mükelleflerin tüm faturalarını dijital ortamda muhafaza ederek güven altına almaktadır. Bu sayede müşteriler bir faturayı bulabilmek için saatlerini harcamamakta ve dijital ortam üzerinden rahat bir şekilde bulabilmekte, müşterisinde tekrardan raporlayabilmektedir. E-Arşiv Faturası sayesinde sisteme dahil olmayan müşterilere bile fatura raporlaması ve kesilmesi yapılabilmektedir. TS Ofis üzerinden E-Fatura işlemlerini yapan şirketler, otomatik fatura kesimi yazılımından faydalanır. Faturanın ürün alındığı taktirde otomatik olarak kesilmesini istiyorsanız TS Ofis kullanarak bu avantajdan faydalanarak, zaman kaybı yaşamamayı sağlayabilirsiniz. Bu sayede tüm işlerinizi daha kolay bir şekilde halledecek zamanınızı boşa harcamaktan kurtulup, diğer işlerinize kolay bir şekilde odaklanabileceksiniz.

E-Arşiv sistemine dahil olan mükellefler, güvenlik açısından herhangi bir problem yaşamamaktadır. Sisteme dahil olabilmek için Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden başvuru yapılması ve TS Ofis üzerinden deneme hesabının açılması gerekir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra E-Fatura sistemini kullanmak mümkündür. Aynı işlemler, E-Arşiv Faturası için de geçerlidir. E-Arşiv sistemini kullanan kullanıcılar, kağıt fatura sisteminden tamamen feragat etmektedir. Sadece elektronik fatura sistemine kayıt olan mükellefler, sadece sisteme kayıt olanlara fatura kesebilmektedir. Bu yüzden E-Arşiv sistemine geçiş yapmak da zorunlu hale gelir. İki sisteme de dahil olmak, kağıt masraflarından daha azdır. Bir kereliğine dahil olunur ve tüm işlemler hızlı, profesyonel, sistematik bir şekilde yapılır.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi