Online Muhasebe Programı İle İşletmenizin Maliyetlerini Azaltın

Online Muhasebe Programı İle İşletmenizin Maliyetlerini Azaltın


Online Muhasebe Programı İle İşletmenizin Maliyetlerini Azaltın

Dijitalleşmeyle beraber maliyet kalemlerinin bazıları silinirken bazılarında da ciddi tasarruf sağlanıyor. Muhasebe, dijitalleşmenin şirketlere maliyetten tasarruf etmelerini sağlatan alanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Online muhasebe programlarıyla artık bütçeler daha farklı ve yenilikçi alanlar için kullanılabiliyor.


Web tabanlı yani online muhasebe programları günümüzün önemli yeniliklerinden biri. Üstelik hem şirketler açısından hem de bireysel bakımdan online muhasebe programlarının pek çok faydası var. Bu faydaların başında elbette fatura kesme uygulaması geliyor. Neden mi? çünkü dijital muhasebe programları sayesinde elektronik fatura kesmek mümkün oluyor. Bununla birlikte; bulut tabanlı muhasebe programları istediğiniz yerde faturalarınızı rahatlıkla oluşturmanıza olanak tanıyor. Bu sayede fatura kesilmesi için ofise gitmenize gerek kalmıyor. Bu da hem zaman hem de maliyet tasarrufu anlamına geliyor. Akıllı cihaz uygulamalar ile de faturalama işlemlerinizi çabucak çözebiliyorsunuz. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey var; internet!

Bilginlerinizi hazır şablonlara girerek kısa zamanda faturalarınızı oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak, faturalarınızı internet üzerinden kolaylıkla müşterilerinize aktarabilirsiniz. Doğru olup olmadığı konusunda teyit almak da yine bu programların size sunduğu kolaylıklar arasında yer alıyor. Faturalarınızı tek tek de yazdırabilirsiniz topluca da. Daha da güzeli faturalarınızı yazdırmadan ve basmadan dijital ortamda saklayabilir, belgeleyebilir ve gerekli yerlerle paylaşabilirsiniz. Fatura kesme ve gönderme işlemleri için ekstra maliyetlere de gerek kalmadığını hatırlatalım. Çalışanların maaş, prim ve avans giderleri ve şirket adına yapılan harcamalar sisteme çok rahat girilebiliyor ve bunlar ekstra maliyet yükü getirmeden takip edilebiliyor. Tek tıkla otomatik raporlar oluşturulabiliyor. Cari hesap takibi bu sistem üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor.

Online Muhasebe İle Tasarruf Etmeye Hemen Başlayın

Bugün birçok online muhasebe programı var. Bu programlardan birini kullanmak finansal işlemlerde hem zaman hem de maliyetten ciddi orandan tasarruf elde edilmesini sağlıyor. Şöyle ki sadece online bir muhasebe programı kullanarak, bu işlemler için harcayacağınız zamandan neredeyse yüzde 80 tasarruf sağlayabiliyorsunuz. Üstelik hata payı da oldukça azalıyor. Bunların hepsi bir araya geldiğinde maliyet oranlarının da ne kadar düştüğünü rahatlıkla görebiliyorsunuz.

E-fatura, e-arşiv,-e-irsaliye, e-defter online muhasebenin hayatı kolaylaştıran uygulamaları olarak biliniyor. E-fatura ile özellikle kağıt açısından maliyet tasarrufu yapılabiliyor. e-arşiv ise elektronik faturaların müşterilere dijital kanallarla çok daha kolayca aktarılmasını sağlıyor. E-defter, defteri kebiri Gelir İdaresi Başkanlığı’na kolaylıkla gönderilmesini sayılıyor. E-irsaliye de yine irsaliye işlemlerini dijital ortama taşıyor.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

2022 E-Fatura Geçiş Zorunluluğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  • 12 / 1
  • 2022

2022 E-Fatura Geçiş Zorun...

2022 yılı muhasebe ve vergilendirmelerdeki güncellemelerin devreye gireceği bir yıl olacak. 1 Temmuz 2022 tarihinden geçerli olacak e-fatura zorunluluğu ne gibi değişikli...

e-imza Başvurusu Nasıl Yapılır?
  • 6 / 1
  • 2022

e-imza Başvurusu Nasıl Ya...

Profesyonel yaşamda olduğu kadar gündelik evrak işlerinde de kullandığımız ıslak imza, online belgelerde e-imza olarak kullanılıyor. e-imza Nedir, e-imzanın sahip olduğu...

Web Tabanlı Ön Muhasebe Programı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
  • 2 / 11
  • 2021

Web Tabanlı Ön Muhasebe P...

Web tabanlı olan ön muhasebe programı, ön muhasebe işlemlerini düzenli şekilde sürdürmeye çalışan şirketlerin en önemli kurtarıcısıdır. İş hayatını kolay hâle getirecek v...

Teknolojinin gücüne güvenen İşletmelere Ücretsiz Kullan