SGK Şifre Talep Formu

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
SGK Şifre Talep Formu


SGK şifre talep formu, e-SGK paneline giriş yapabilmek için gerekli olan e-SGK şifresini alabilmek için doldurulması gereken bir formdur. e-SGK paneli, iş verenleri ilgilendiren bir paneldir ve işverenler tarafından doldurulmalıdır. Bu sayede ilgili işyeri bünyesinde çalışmakta olan sigortalı personellere dair prim bilgileri ayrıntılı ve net bir şekilde öğrenilebilir. e-SGK paneline giriş yapmak isteyen işverenler SGK şifre talep formu nasıl alınır nasıl doldurulur şeklinde sorular sormaktadırlar. Bu bağlamda yazımızda SGK şifre talep formu ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılara değindik.

                                                                     

Öncelikli olarak, yeni sistem ile e-SGK şifre alma işleminin internet üzerinden yapılıyor olduğunu belirtelim. Eski uygulamada işverenlerin şifre edinebilmeleri için SGK’ya bizzat giderek başvuru yapmaları gerekiyordu. Bu yeni sistem sayesinde buna gerek kalmadan, daha kolay ve zaman kaybı olmadan e-SGK giriş şifresi alınabilmektedir.

İşverenler şifreyi internet üzerinden edinebiliyorlar ancak şifreyi alabilmeleri için gerekli olan işlemleri yine aynı eski sistemde olduğu gibi gerçekleştirmek durumundalar. Dilerseniz e-SGK şifre alma işlemlerini adım adım inceleyelim ve sürecin nasıl, ne şekilde işliyor olduğuna bakalım...

SGK Şifre Talep Formu Nasıl Alınır?

İzlenmesi gereken adımları şu şekildedir;

1. Adım : Eğer daha önce işyeri tescil işlemini yaptırmadıysanız, bu durumda SGK’da kayıtlı bir işyeri olmadığınız için şifre de alamazsınız. Bu yüzden dolayı, eğer işyeri tescilli değilse, önce işyeri tescil başvurusunu yapmalısınız. Bu başvuru işlemini buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

2. Adım : İşyerinizin tescil işlemi tamamsa, artık e-SGK şifresi edinebilirsiniz. Bunun için gerekli olan belgeleri temin etmelisiniz.

Gerekli belgeler şunlardır;

 • "E-Bildirge Hizmetleri İnternet Kullanıcı Kodu ve Kullanıcı Şifresi Başvuru Formu",
 • İmza sürküsü, vekaletname (eğer şifreyi vekil bir kişi alacaksa),
 • İşveren ya da işveren vekiline ait kimlik fotokopisi

3. Adım : Gerekli belgeleri bir araya getirdiğiniz zaman, yapmanız gereken tek şey bu belgeleri SGK’nın ilgili birimine göndermenizdir. İlgili belgeler, ilgili SGK birimine ulaştığı zaman, işyeriniz için şifre tanımlanacaktır.

4. Adım : İşyeriniz için tanımlanan şifreyi görebilmek ve kullanabilmek için;

 • Önce www.sgk.gov.tr adresine giriş yapın
 • Sonrasında e-SGK panelini bulun
 • e-SGK panelinde, "E-SGK Uygulamaları ve E-SGK ŞİFRE" bağlantısına tıklayın
 • Açılan giriş ekranında T.C. Kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi yazarak giriş yapın.
 • Giriş yaptığınız zaman, SGK’ya tescil ettirmiş olan işyerlerinizi ve bu işyerleri için belirlenmiş olan şifreyi görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca şu önemli ayrıntıya da değinmek istiyoruz ki; eğer henüz bir şifre tanımlanmamışsa, bu durumda e-SGK panelinden e-SGK şifre ekranına giriş yaptığınızda, karşınıza çıkan pencerede "kayıt yok" yazacaktır. Bu durumda bir süre beklemelisiniz.

Bilmeniz gereken bir diğer önemli ayrıntıda; başka bir ilde bulunmanız durumunda gerekli belgeleri posta yolu ile SGK’nın ilgili birimine gönderebilirsiz ve sonrasında SGK size şifre tanımlaması yaptığında zaten 4. adımda ifade ettiğimiz gibi sistemde bu şifreyi göreceksiniz. Eskiden şifre posta yolu ile gönderilirdi ancak artık şifreyi internetten görüntüleyebiliyorsunuz.

SGK Şifre Talep Formu Örneği

SGK'ya gönderilmesi gereken formlardan birisi olan "SGK şifre talep formu" bir diğer ifade ile "E-Bildirge Hizmetleri İnternet Kullanıcı Kodu ve Kullanıcı Şifresi Başvuru Formu" olarak tanımlanır.

SGK şifre talep formu örneği incelerseniz, hangi bilgilerin önemli, gerekli olduğunu görebilirsiniz. Bu formu internetten indirebilir ve boş alanları doldurabilirsiniz. Bu form beraberinde gerekli olan diğer belgelerin neler olduğunu 2. adımda e-SGK şifresi almak için gerekli olan belgeler kısmında ifade etmiştik.

Formu indirmek için tıklayınız.

                                                                                             

Yorumlar

Osman ÖZYURT

20 Şubat 2021

Teşekkur ederim

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Sigorta Primi Nedir ve Sigorta Primi Nasıl Hesaplanır?
 • 19 / 2
 • 2021

Sigorta Primi Nedir ve Si...

Sigorta primleri, sigortanın branşına göre farklılık göstermektedir. Bunun hesaplaması yapılırken de bazı kriterler dikkate alınır ve o şekilde belirlenir. Sigorta primi ...

SMM Nedir? SMM Hizmetleri Nelerdir?
 • 21 / 8
 • 2020

SMM Nedir? SMM Hizmetleri...

Büroların tasarımını yapmaya, uygulamasına, testine, kontrolüne, kabulüne ve imzalamasına yetkisi olan elektronik – elektrik – kontrol – biyomedikal bölümlerine yönelik m...

SGK Hizmet Dökümü Nedir?
 • 9 / 7
 • 2020

SGK Hizmet Dökümü Nedir?

SGK Hizmet Dökümü Nedir?

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi