Temel ve Ticari E-Fatura Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
Temel ve Ticari E-Fatura Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?


Sisteme dahil olan mükellefler fatura keserken karşılarına temel ve ticari fatura olarak iki adet seçenek çıkıyor. Bu seçenekler, müşteri ile mükellef arasındaki anlaşmaya göre değişim gösteriyor. Temel E-Fatura otomatik onaylanarak müşteriye gönderiliyor. Müşteri faturayı istediği şekilde iade veya iptal edebilmektedir. Otomatik bir şekilde onaylanan faturalar, hızlı bir şekilde faturaların kesilmesine ve gönderilmesine yardımcı olmaktadır. Ticari E-Fatura ise müşterinin onayından geçmektedir. Karşı taraf faturayı onaylayabilir veya ret edebilir. Ret edildiği taktirde fatura geçersiz sayılacaktır. Bu yüzden mükellef ile karşı taraf arasındaki anlaşmanın sağlanması, E-Fatura sistemi sayesinde güvenli bir hale gelmektedir. İki farklı fatura seçeneği yapılan anlaşmalara göre tercih edilebilmektedir.

Temel ve Ticari E-Fatura seçenekleri sistemi daha güvenli bir hale getirmek amacıyla kullanıma sunulmuştur. Her iki faturanın da kullanım alanları değişiklik göstermektedir. Faturayı kesen mükellef istediği seçeneği seçebilmektedir. Her iki alternatif fatura kesim ekranında belirginlik göstermektedir. İki alternatif de istenildiği şekilde tercih edilebilmektedir. Bu sayede E-Fatura sistemini kullanan mükellefler, kendi ticaret anlayışına göre faturaların kesimini yapabilmektedir. Sistemin bu tarz avantajlar sunabilmesi, birçok mükellefin sisteme geçmesini sağlamıştır. Cirosu Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen alt limite ulaşmayan firmalar bile bu sisteme geçiş sağlayarak, kendi finansal yönetimlerini daha kolay bir hale getirmiştir. Bu sayede fatura işlemleri daha kolay bir şekilde halledilebilmektedir.

Temel E-Fatura Geri İade veya İptal Ediliyor Mu?

Temel E-Fatura otomatik onaylandığından dolayı karşı tarafa onaylı bir şekilde iletilmektedir. Faturanın onaylı olarak gelmesi iptal edilmemesini veya iade yapılmamasına gösterge değildir. Faturanın yollanması taktirinde kısa süre içerisinde faturanın iptal edilmesi mümkündür. Temel E-Fatura işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesine sebebiyet vermektedir. E-Fatura sisteminde kayıtlı olan iki mükellef, arasında herhangi bir anlaşmazlık çıktığı taktirde faturaların iptal edilmesi veya iadesinin yapılması mümkündür. Tüm bu seçenekleri yapabilmeniz için yazılımımızı kullanabilirsiniz. Deneme hesabınızı açarak, istediğiniz şekilde fatura kesimini gerçekleştirebilirsiniz. TS Ofis olarak, müşterilerimize birçok konuda avantaj sağlamaktayız. Geçmişe dönük fatura kesmek, faturaları iptal etmek veya onaylı bir şekilde fatura göndermek tamamen sizin elinizde bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey deneme hesabı açarak sisteme dahil olmanızdır.

TS Ofis olarak, faturaların iptalini gerçekleştirebileceğiniz ekranı siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. İstediğiniz şekilde fatura iptalini gerçekleştirebilirsiniz. E-Fatura sistemi üzerinden tüm faturalarınızın takibini yapabilir ve istediğiniz şekilde fatura kesebilirsiniz. Temel ve Ticari E-Fatura kesimi yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey fatura kesim ekranında faturanın biçimini belirlemektir. Ticari ve temel olarak iki seçenek sunulmaktadır. Onaylı veya müşteri onayı gereken fatura biçimlerini kullanarak, kendi ticaret anlayışınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Fatura takibinizi yapabilmeniz için yazılımımızı en güvenli hale getirdik. Yaptığımız testler sonucunda sistem üzerinde güveni tehdit edecek herhangi bir problemle karşılaşmayacaksınız. Çünkü sunduğumuz bu yazılım, en iyi güvenlik donanımlarıyla korunmaktadır.

TS Ofis Üzerinden E-Fatura İşlemlerini Yapmanın Avantajı

TS Ofis olarak müşterilerimizin en güvenli şekilde fatura takiplerini yapabilmelerine olanak tanıyoruz. Sistemimiz üzerinden deneme hesabı açarak, tüm takiplerinizi ücretsiz bir şekilde kısa süreliğine yapabilirsiniz. Yapacağınız tüm işlemler basit bir şekilde tamamlanmaktadır. Ara yüzün profesyonel bir şekilde tasarlanması, herhangi bir konuda problem yaşamanıza sebebiyet vermemektedir. E-Fatura işlemlerinizi birkaç saniye içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra E-Arşiv Faturası sistemini de sitemiz üzerinden kullanabilirsiniz. Tüm faturalarınızı muhafaza etmek istiyorsanız sistemimize kayıt olmanız yeterli olacaktır. Geçmişe yönelik fatura kesimi yapabileceğiniz bir sistem arıyorsanız bizleri tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi