Web Tabanlı Ön Muhasebe Programı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
Web Tabanlı Ön Muhasebe Programı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

İçindekiler


Web tabanlı olan ön muhasebe programı, ön muhasebe işlemlerini düzenli şekilde sürdürmeye çalışan şirketlerin en önemli kurtarıcısıdır. İş hayatını kolay hâle getirecek ve rutin işleri hızlandıracak birçok özelliğiyle internet tabanlı olan ön muhasebe programlarının avantajlarını özetledik.

Bir fikir bulmak ve o fikri hayata geçirmek fazlasıyla heyecanlı bir serüvendir. Ancak şirketin kurulduğu anda karşılaşılan ön muhasebe operasyonları hem zamanı hem de heyecanı alıp götürür. Hele ki finansal veriler Excel ya da defterde tutuluyorsa; fatura ödeme, para transferi ya da fatura kesme gibi basit işlemler adına ofise bağımlı hâlde kalınır. Web tabanlı olan ön muhasebe çözümleri de vermiş oldukları hizmetler ile işletme sahiplerini ve muhasebecileri fazla iş yükünden kurtarıyor. İşte hayatı daha da kolay hâle getiren o avantajlar…

        1.Web Tabanlı Programlar Hemen Kullanılabilir

Bu masa üstü programları kullanabilmek için özel bir donanım, yazılım ya da kurulum gerekiyor. Web tabanlı olan çözümleri kullanmaya başlamak için yalnızca üyelik hesabı oluşturmak yeterli olur.
İnternet tabanlı olan ön muhasebe programlarını kullanabilmek adına herhangi veritabanı yatırımına gerek yok. Kurulumu gerçekleştirmek için bir uzmana ya da yüklü eğitim ücretleri ödemeye gerek yoktur. 
Tek yapılması gereken web üzerinden gerekli olan adımları izleyip hesabı oluşturmak ve kullanımına başlamak. Verileri Excel dosyası şeklinde toplu biçimde içeri aktarmak mümkündür.

        2.Eğitim Almaya Gerek Kalmadan Kullanılır

Karışık tabloların ve formüllerin aksine internet tabanlı olan çözümler pratiklik ve kolaylığın temsilcisidir. Bu sebeple son derece kullanışlı ve basit özellikleri ile herkesin anlayabileceği bir dile sahiptir. Ayrıca ekstradan eğitim almaya gerek kalmaz.
Bu noktada Türkiye’de en sık kullanılan ön muhasebe programlarından birisi olan TS Ofis Online Ön Muhasebe Programı kolay ve basit bir arayüze sahiptir. Kullanıcı dostu kullanımı ile herkes tarafından kullanılabilir.

        3.Tablolar ve Formüller ile Uğraşmaya Gerek Yok

Masaüstü çözümlerinde göz korkutan Excel tabloları ile işlem karışıklıkları doğurabilecek formüllere internet tabanlı olan programlarda rastlanmaz. Web tabanlı muhasebe programı demek, “bağlantı yok, formül yok, bilgisayar çöktü derdi yok, dosya bozuldu problemi yok” demektir. Yalnızca verileri girişini yapıp kaydetmek yeterli olur.

        4.Ödemelerin ya da Tahsilatların Gözden Kaçma Riski Yok

Ön muhasebe ihtiyaçlarına çözüm sağlayan web tabanlı programlarla hesap takibini yapmak çok kolay. Tahsilatın gecikmesi durumunda fatura müşteri ile paylaşılarak müşteriye hatırlatılabilir. Faturada hatalı olan ya da müşteri işe anlaşılmayan bir nokta olduğunda müşteri ile mesajlaşılabilir ve sorun çözülebilir. 
Ayrıca TS Ofis Online Ön Muhasebe Programı özelinde ödeme ve tahsilat haftalarında hatırlatma e-postaları alırsınız. Bunun için yapılması gereken tek şey ücretsiz deneme hesabınızı başlatmak.

        5.Cari Hesaplar Kolayca Takip Edilir

Tahsilat, fatura ve ödemeleri kayıt ettikçe cari hesaplar otomatik olarak güncellenir. Tedarikçi ve müşteri hesaplarına ait gerçekleşmiş, gelecek ya da gecikmiş bütün tahsilatlar ile ödemeler anında görüntülenir. 

        6.Ekip Arkadaşları da Sürece Dahil Edilir

Web tabanlı olan çözümlerin başka bir avantajı da gereken yerde şeffaf tabanı sağlayabilmektir. Yetki dahilinde ortaklar, çalışanlar, muhasebeciler programa davet edilebilir ve istenilen kişi uygulamada kullanıcı olarak tanımlanabilir. Bu sayede yapılan işlemler de kontrol edilebilir. 

        7.İstenilen Her Yerden Çalışılabilir

Teknolojinin gün geçtikçe bizleri daha ileriye götürdüğü günümüzde patronların en son isteyecekleri şey işi yönetebilmek için ofise bağımlı kalmak. Kullanımı kolay ve her yerden ulaşılabilir olan web tabanlı program ile bütün zorunluluklardan kurtulmak mümkündür. İnternetin olduğu her yerden TS Ofis Online Ön Muhasebe Programına erişmek mümkündür. 

        8.Hep Güncel Kalın

Web tabanlı olan ön muhasebe programları sürekli güncellenir. Masaüstü olan çözümlerin aksine internet tabanlı olan ön muhasebe programlarına eklenen yeni özellikleri herhangi bir kurum ile uğraşmadan kullanmaya başlamak mümkündür. Üstelik güncelleme için ekstradan para ödemeye gerek kalmaz. Güncellenen bir programda farklı özellikler ücretsiz deneyimlenir. Bunun için tek yapılması gereken web tabanlı olan TS Ofis Online Ön Muhasebe Programında deneme hesabını oluşturmak ve memnun kalındığı takdirde uygun fiyat tarifelerinden birini seçerek kullanıma devam etmektir.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Endüstri 4.0 ve Muhasebe Denetimi İlişkisi
  • 28 / 1
  • 2022

Endüstri 4.0 ve Muhasebe ...

Nesnelerin interneti (IoT), internetin sunduğu hizmetler ve siber-fiziksel sistemler olmak üzere üç aşamadan oluşan bir sistemler kümesi olan endüstri 4.0, bugün pek çok ...

E-Fatura ve E-Arşiv Fatura Arasındaki Farklar Nelerdir?
  • 25 / 1
  • 2022

E-Fatura ve E-Arşiv Fatur...

Dijital dönüşüm hayatımızın her alanında hem farklılıklar hem de kolaylıklar getirdi. Özellikle hata payı ve risk oranı yüksek olan muhasebe alanında yaşanan dijital dönü...

2022 E-Fatura Geçiş Zorunluluğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
  • 12 / 1
  • 2022

2022 E-Fatura Geçiş Zorun...

2022 yılı muhasebe ve vergilendirmelerdeki güncellemelerin devreye gireceği bir yıl olacak. 1 Temmuz 2022 tarihinden geçerli olacak e-fatura zorunluluğu ne gibi değişikli...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi