E-Fatura Sisteminin E-Ticaret Sitelerine Sunduğu Avantajlar

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
E-Fatura Sisteminin E-Ticaret Sitelerine Sunduğu Avantajlar


E-Ticaret siteleri, her ürün satışında fatura kesmek zorunda kalıyor ve fatura keserken müthiş bir şekilde zaman kaybediyor. Bunu engelleyebilmek için birçok E-Ticaret şirketi, E-Fatura sistemine geçiş yaptı. Faturaların düzenlenmesi, adrese yollanması, adresin bulunmadığı taktirde veya yanlış yazıldığında tekrar düzenlenmesi, kargoya verilmesi gibi işlemler hem maliyeti arttırmakta hem de şirketin fazlasıyla uğraşmasına sebebiyet vermektedir. E-Fatura sistemi ise tüm bu maliyetleri 16 kuruşa düşürerek, işlemlerin hızlı yapılmasını sağlayarak E-Ticaret şirketlerine büyük bir yardım sağlamıştır. Şirketler, fatura kesimini otomatik bir şekilde yapabilmektedir. Her ürün satışında faturalar otomatik olarak elektronik posta yolu ile yollanır. Bu sayede şirketler, işlemlerle uğraşmak zorunda kalmadan ve gönderme problemi gibi kuşkulara girmeden fatura işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedir.

Elektronik fatura sistemini kullanan E-Ticaret siteleri, istedikleri her zaman fatura kesim işlemlerini yapabilmektedir. Fatura kesim işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleşmekte ve elektronik posta yoluyla yollanmaktadır. Bu sayede kargo masraflarından kurtulmak mümkün hale gelmiş ve müşteriler istedikleri zaman fatura işlemlerini yapabilmenin keyfini yaşamaktadır. E-Fatura sistemine dahil olan E-Ticaret şirketleri  herhangi bir konuda problem yaşamamaktadır. Şirketler fatura işlemlerini birkaç saniye içerisinde gerçekleştirdiği için fatura için ekstra personel tutmak zorunda kalmıyor ve muhasebe işlemlerinin kolaylaşmasına da olanak tanıyor. Sistematik bir şekilde fatura işlemlerinin yapılması E-Fatura kullanıcılarının işlem yaparken zaman kaybetmesine engel olmaktadır. Finansal açıdan yaşanabilecek problemler, elektronik fatura sistemiyle giderilmektedir.

E-Fatura Sistemine Kayıt Olunduğunda Kağıt Fatura Kesilebilir Mi?

Sisteme kayıt olan mükellefler dilediği zaman kağıt fatura kesebilmektedir. Kağıt faturanın kesilmesi yerine E-Fatura sisteminde yer alan fatura bilgileri yazıcıdan çıktı olarak da alınabilir. Resmi nitelik taşıdığı için kağıt fatura kesimine gerek kalmamaktadır. E-Fatura sistemi kalıcı bir şekilde masrafların giderilmesine yardımcı olmuştur. Masrafların tamamen ortadan kaldırılması, müşterilerimizin ekonomik açıdan rahatlamasına sebebiyet vermiştir. Bu sayede müşterilerimiz, herhangi bir konuda problem yaşamadan tüm işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilir. TS Ofis kullanan mükellefler, fatura kesimlerini otomatik bir hale getirebilir. Otomatik yapılabilen bu işlemde ürün detayları, toplam tutar, şirketle alakalı fatura bilgileri otomatik olarak entegre edilir. Bu sayede fatura işlemlerini yapabilmek için zaman kaybetmek tarafımızca engellenir.

Kağıt fatura kesmek isteyen mükellefler istedikleri zaman kesebilmektedir. Kağıt faturanın ekstra masraf çıkartması, birçok problemin de gerçekleşmesine sebebiyet veriyor. E-Fatura sistemi üzerinde yer alan faturanın çıktısı alınırsa daha makul bir işlemin gerçekleşmesi söz konusu olacaktır. Kağıt faturadan tamamen feragat eden müşterilerimiz kağıt masraflarının yanı sıra klasör masraflarından da kurtulmuştur. Bu sayede müşterilerimiz minimum maliyetle tüm işlemlerini yapabilmekte ve otomatik olarak fatura kesim işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. TS Ofis kullanan mükelleflerin otomatik olarak fatura kesebilmesi, müşterilerin de güvenini oluşturmaktadır. Elektronik posta yoluyla yollanan fatura bilgilerinin saniyeler içerisinde müşteriye ulaşması, şirketin teknolojik ve sistematik bir şekilde çalıştığını ön plana taşır.

E-Ticaret Siteleri Neden E-Fatura Kullanmalı?

E-Ticaret siteleri, masraflardan kurtulmak istiyorsa elektronik fatura sistemine kayıt olmalı ve E-Dönüşüme dahil olmalıdır. E-Fatura sistemi birçok konuda avantaj sağlamaktadır. Avantajların en başında kağıt masraflarının yok olması, kargonun yapılmaması yer almaktadır. Kargo işlemleri ekstra zaman ve maliyet gerektirdiğinden dolayı E-ticaret şirketlerinin bu konuda problem yaşaması söz konusu olmaktadır. E-Fatura sistemindeyse kargo yerine elektronik posta kullanılmaktadır. Elektronik posta yoluyla yollanan faturaların saniyeler içerisinde müşteriye ulaşması mümkündür. Bu hızdan faydalanmak için TS Ofis kullanılması gerekir. TS Ofis olarak mükelleflere tüm bu avantajların sunulmasını sağlıyor ve fatura işlemlerinin daha az masraflara denk gelmesine olanak tanıyoruz.

E-Ticaret siteleri her ürün, her müşteri ve her işlem için fatura kesimi yapmak zorunda kalıyor. Faturanın yanlış adrese gönderilmesi halinde tekrar faturanın oluşturulması gerekiyor. Bunu yapabilmek için de saatlerce ve hatta günlerce uğraşmak gerekiyor. Bundan kurtulabilmek için müşterilerin E-Fatura sistemine geçmesi gerekiyor. E-Fatura sistemi tüm fatura işlemlerinin saniyeler içerisinde gerçekleşmesine olanak tanır. Saniyeler içerisinde müşteriye fatura gönderilmesi ve e-posta yanlış olsa bile tekrar düzenlenmesinin saniyeler alması, zamandan tasarruf etmeye olanak tanıyor. Bu sayede şirketler fatura kesimi için fazlasıyla uğraşmaktan kurtuluyor. Kargo, kağıt, klasör ve çeşitli masrafların ekonomik açıdan olumsuz etkilere sahip olması; birçok şirketin canının sıkılmasına sebebiyet vermiştir.

E-Ticaret Siteleri E-Arşiv Faturası Kullanırsa Hangi Avantajlardan Faydalanabilir?

E-Ticaret siteleri arşiv sistemini kullanırsa, tüm faturalara istediği zaman ulaşabilir. Faturalar sistemde kayıtlı olarak yer alacaktır. Müşterinin adı ve soyadı girildiği takdirde arama butonunun hemen altında fatura bilgileri yer alacaktır. Bu sayede önceden kesilen faturalara ulaşmak E-Arşiv Faturası sayesinde mümkün hale gelecektir. E-Arşiv Faturası tüm bunların yanı sıra her zaman, her yerde fatura kesimi yapabilmektedir. Faturanın kesilmesi saniyeler almakta ve müşteriye gönderilmesi otomatik hale getirilebilir. Müşteri ürünü aldığı taktirde fatura kesiminin yapılması gerekiyorsa bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Elektronik posta yoluyla otomatik bir şekilde fatura müşteriye yollanacak ve ulaşma problemi tamamen ortadan kalkacaktır.

E-Ticaret siteleri günde yüzlerce fatura kesimi yapmak zorunda kalıyor. Bu işlemlerin otomatiğe bağlanması, zaman problemlerinin ortadan kalkmasına sebebiyet verecektir. Mükellefler istediği her zaman fatura kesebilecektir. Fatura kesiminin yapılması ve kağıt kullanılması, zamanın harcanmasını sağlar. Fatura kesimini kağıt üzerinden değil de, E-Fatura üzerinden yapmak faturaları saklama işlemlerini ortadan kaldıracaktır. Bu sayede müşterilerimiz aradığı faturaları aylar ve hatta yıllar sonra da bulabilecektir. Günde yüzlerce faturanın kesilmesi ve bu faturaların saklanması, birçok masrafın oluşmasına sebebiyet verir. Bunlardan kurtulmanın tek yolu E-Fatura sistemini kullanmaktır. E-Ticaret siteleri her ürün satışında küçük maliyetlerle fatura gönderimi yapabilmektedir. Maliyetlerin 16 kuruşa indirilmesi, şirketlerin ekonomik refaha kavuşmasına yol açmıştır.

E-Ticaret Siteleri E-Fatura Kullanırsa Neler Değişecek?

E-ticaret sitesi, E-Fatura sistemini kullandığı taktirde birçok masraftan kurtulacaktır. Masraflardan kurtulması, kendi bütçesinin olumlu etkilenmesine sebebiyet verecektir. Muhasebe işlemleri E-Fatura sistemi sayesinde daha kolay bir hal alacaktır. Tüm bunların yanı sıra E-Ticaret şirketleri TS Ofis programını kullanırsa, stok takibi bile yapabilecektir. Stok takibinin yapılması, satış potansiyelini olumlu etkileyecek ve mükellefler sistem üzerinden muhasebe işlemlerini yaparken stok hakkında da bilgi sahibi olabilecektir. TS Ofis olarak tüm bunların yapılmasına olanak tanıyor ve maliyetlerin en aza düşmesine sebebiyet veriyoruz. Stok takibinin yapılabilmesi için site ile yazılımın entegre edilmesi gerekir. Entegre işlemleri tarafımızca yapıldığı için tekniksel problemler oluşmayacaktır.

Ürünlerin satılması esnasında faturanın elektronik posta yoluyla müşteriye saniyeler içerisinde yollanması, fatura işlemlerini hızlandıracaktır. Kağıt faturanın yollanması günler alabilmektedir. E-Fatura sistemi ise saniyeler içerisinde bu işlemleri gerçekleştirerek, mükelleflere ve müşteriye yardımcı olmaktadır. E-Ticaret şirketler her ürün için kağıt fatura kesmek, masraf yapmak zorunda kalmıyor. Bu sayede elektronik ortamda fatura kesimi, masrafların tamamen ortadan kalkmasına sebebiyet veriyor. Kesilen faturalar otomatik bir şekilde arşive kayıt ediliyor. Müşteri eğer fatura kesilmediğini iddia ederse geçmişte kesilen faturalara ulaşmak mümkün olacaktır. Ürün iptali esnasında yedi gün içerisinde fatura iptali de yapılabilmektedir. Fatura iptalinin yapılabilmesi, E-ticaret şirketlerinin iptal konusunda problem yaşamasını tamamen engelleyecek ve ürün iptalinin gerçekleşmesine sorun yaşamayacaktır.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi