E-Ticaret Siteleri Neden E-Fatura ve E-Arşiv Sistemine Geçmeli?

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
E-Ticaret Siteleri Neden E-Fatura ve E-Arşiv Sistemine Geçmeli?


E-Ticaret siteleri gün içerisinde yüzlerce fatura kesmektedir. E-Ticaret şirketleri, fatura kargosu konusunda çeşitli problem yaşamakta ve fatura adresi yanlış çıktığında tekrardan düzenlemenin yapılması gerekmektedir. Yollanan faturanın düzenlenmesi de ekstra zaman kaybı oluşturmaktadır. Bu tarz problemlerin yaşanmaması için E-Ticaret şirketlerinin, E-Fatura sistemine geçiş yapması gerekir. Sistemin yanı sıra E-Arşiv Faturası sistemine de geçiş yapılmalıdır. Çünkü E-Arşiv, sisteme kayıt olmayan müşterilere fatura kesimini yapmaktadır. Şirketler temel faturayı otomatik onaylı bir şekilde keserek, müşterinin elektronik posta adresine yollamaktadır. Bu sayede faturanın ulaşmaması, adres yanlışı ve buna benzer gereksiz sıkıntılar ortaya çıkmıyor. E-Ticaret şirketleri sistem sayesinde maliyetini en aza indirgiyor ve verdiği hizmeti daha kaliteli, hızlı bir hale getirebiliyor.

Sisteme dahil olan şirketler, birçok konuda avantaja sahip olmaktadır. Avantajların en başında fatura kesim maliyetlerinin aza indirgenmesidir. Kağıt fatura kesimleri, birçok konuda problem yaşatmaktadır. Klasör, kağıt ve dosya masrafları her fatura kesiminde çeşitli problemler çıkarabilmektedir. Faturaların muhafaza edilmesi için bir odaya veya ortama ihtiyaç duyulur. E-Fatura sistemi bu ortamı dijital hale getirir ve tüm faturaların muhafaza edilmesine olanak tanır. Bu sayede şirketler E-Arşiv Faturası sistemine de dahil olarak, faturaların kaybolması gibi problemler yaşamaz. Müşteri tekrardan fatura talep ettiğinde e-posta adresine raporlanabilir ve faturanın kaybolması gibi sıkıntıların yaşanması söz konusu olmamaktadır. Yıllık cirosu geçiş zorunluluğu limitine ulaşmayan şirketler bile sisteme geçiş yapabilmektedir. 

E-Ticaret Sitelerinin E-Fatura Sistemine Geçince Elde Edeceği Avantajlar

Sisteme geçen E-Ticaret şirketlerinin maliyetlerini aza indirgemesi, elde edebilecekleri en büyük avantajlar arasında yer almaktadır. Avantajlar bunlarla kalmıyor ve işlem hızlılığının oluşmasına sebebiyet veriyor. E-Fatura sistemine TS Ofis ile geçen müşteriler, aynı zamanda stok takibi de yapabilmektedir. Stok takibinin yanı sıra gelir ve gider takibi de, muhasebe programıyla mümkün hale gelmektedir. Bu sayede finansal yönetim daha sistematik bir hal alır. E-Arşiv faturası sistemi de, TS Ofis içerisinde yer almaktadır. Müşteriler sisteme geçiş yaptığı taktirde her iki sistemi de sorunsuz bir şekilde kullanabilmekte aynı zamanda geçmişe yönelik fatura kesebilmektedir.

Şirketler sisteme geçiş yaptığı taktirde otomatik onaylı fatura kesimi yapabilmektedir. Otomatik onaylı fatura kesiminin yapılması, ticaret anlaşmazlıklarına son vermektedir. Otomatik onaylı olan fatura müşteriye elektronik posta yoluyla gönderilir ve müşteri faturasını kaybettiği taktirde E-Fatura sistemi üzerinden geçmişte kesilen herhangi fatura tekrardan rapor edilebilir. E-Arşiv Faturası sistemi sayesinde tüm bu avantajları elde etmek mümkündür. Sisteme dahil olan müşterilerimiz, tüm bunların yanı sıra fatura işlemlerini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilmektedir. Zaman kaybının önüne geçmek bu sayede mümkün hale gelmekte ve şirketler istediği şekilde fatura işlemlerini halledebilmektedir. Sunduğumuz avantajlar sayesinde E-Ticaret şirketleri, kendi finansal yönetimlerini sistematik bir hale getirerek oluşabilecek güven problemlerinin önüne geçebiliyor.

Kağıt Fatura ile E-Fatura Arasındaki Temel Farklar

Kağıt fatura ile E-Fatura arasındaki en temel fark, dijital ortam ile gerçek ortam farkıdır. Dijital ortamda saklanan faturalar daha kolay bulunurken ve maliyeti az iken, kağıt fatura sisteminde maliyetler daha yüksek düzeydedir. Maliyetin yüksek olmasının yanı sıra fatura kesim esnalarında fazlasıyla zaman harcanmaktadır. Geçmişe yönelik fatura kesildiğinde çeşitli problemler gün yüzüne çıkabilmektedir. E-Arşiv Faturası sayesinde hem geçmişe yönelik, hem de sisteme kayıtlı olmayan müşterilere fatura kesimi yapılabilmektedir. Sisteme geçiş yapan mükellefler, tüm fatura problemlerine son vermektedir. Elektronik fatura sistemine geçiş yapan mükellefler aynı zamanda doğayı koruma projesine katılarak, çevre yönetim sistemi konusunda başarılı bir adım atmış olur.

Elektronik faturalar, her zaman kolaylıkla bulunabilmektedir. Kağıt faturaların klasörler içerisinde saklanması ve saatlerce aranması zaman kaybı oluşturmaktadır. E-Fatura sisteminde arama butonu kullanılmakta ve birkaç saniye içerisinde geçmişte kesilen faturaya ulaşılabilmektedir. E-Arşiv Faturası sistemi sayesinde tüm bu avantajlara sahip olunur ve mükellefler fatura konusunda herhangi bir problem yaşamaz. Faturaların kesim esnasında iki ayrı fatura kesim alternatifi yer almaktadır. Fatura kesim alternatifleri, ticaret kavramına uyumluluk sağlar. Otomatik onaylı ve onay isteyen fatura çeşitleri olan temel ve ticari fatura alternatifleri, şirketlerin fatura işlemlerini daha güvenli hale getirmektedir. Müşteri ile mükellef arasındaki anlaşmazlıkları, temel ve ticari faturalar sayesinde son bulur.

E-Fatura Sisteminde Maliyetler Nasıl Azalıyor?

Maliyetlerin azalmasına sebebiyet veren çok sayıda etken bulunmaktadır. Kağıt, dosya,  klasör, arşivleme, çıktı alma ve çeşitli masraflar gün yüzüne çıkmaktadır. E-Fatura sisteminde ise bu masrafların ortaya çıkması söz konusu değildir. Faturaların gerçek bir ortamda saklanması ortamın gereksiz kaplanmasına ve doldurulmasına sebebiyet verir. E-Arşiv Faturası sisteminde ise tüm faturalar, dijital ortamda muhafaza edilmektedir. Dijital ortamda muhafaza edilen faturalar, faturaların ekstradan yer kaplamasına engel olmaktadır. Tüm bunların maliyeti yükseltmesi, birçok şirketin elektronik fatura sistemine geçiş yapmasına sebebiyet vermiştir. Sisteme geçiş yapan mükellefler, tüm problemlerini kolay bir şekilde halledebilmektedir. Problemlerin kolay bir şekilde halledilmesi, maliyetlerin azalması müşterilerimizin memnuniyetini sağlamıştır.

TS Ofis programıyla sisteme geçiş yapan mükellefler aynı zamanda gelir ve gider takibini de kolay bir şekilde yaparak, muhasebe masraflarından kurtulur. Muhasebe masraflarından kurtulmak mümkün hale geldiğinden dolayı şirketler fazlasıyla tasarruf eder. E-ticaret şirketleri bu konuda girişimde bulunursa, kendi bütçelerini daha doğru bir şekilde kullanacaktır. Buna sebebiyet veren E-Fatura sistemi, birçok şirketi kendi sistemi içerisinde bulundurmaktadır. Bu sayede müşterilerimiz, TS Ofis kullanarak maliyetlerini aza indirgeyebilmenin keyfini yaşamaktadır. E-Ticaret şirketleri gün içerisinde yüzlerce faturayı kağıt fatura sisteminden keserse kağıt maliyetleri can sıkıcı bir durum haline gelebilecektir. Bunu engelleyebilmek için şirketlerin E-Arşiv faturası sistemine geçiş yapması gerekir. Fatura sistemi sayesinde faturalar otomatik bir şekilde elektronik posta yoluyla gönderilir.

E-Fatura Sistemini Kullanan E-Ticaret Şirketleri Memnun Mu?

Elektronik fatura sistemini kullanan tüm E-Ticaret şirketleri memnun olduğunu dile getirmektedir. Memnun olmalarına sebebiyet veren en önemli faktörler; maliyetlerin aza inmesi ve işlem kolaylığının sağlanmasıdır. İşlemlerin saniyeler içerisinde gerçekleşebilmesi, müşterilerimizin zaman kaybı yaşamasını engellemektedir. Bu sayede müşterilerimiz kendi bütçelerini daha doğru bir biçimde kullanarak, tasarruf edebilmektedir. Tasarruf edilebilmesi ve müşterilerimizin bu konuda bizlerden destek alması, sisteme geçiş yapmalarını sağlamıştır. E-fatura sistemi, birçok konuda avantaj sağlamaktadır. Geçiş zorunluluğu olmayan E-Ticaret şirketleri bile bu yüzden sisteme geçiş yaparak, teknolojik görünümü ön plana çıkarmış; sistematik bir şekilde çalışmaya başlamıştır.

Şirketlerin memnun olması, diğer şirketlerin de sisteme geçmesine sebebiyet vermiştir. Tüm bunların yanı sıra sisteme geçiş yapan şirketler, müşterileriyle arasındaki fatura problemine son vermektedir. Ürün alındığı taktirde fatura kesimi yapılmakta ve müşterinin elektronik postasına yollanmaktadır. Bu kadar hızlı işlenmesi, müşterilerimizin memnuniyetini üst düzeye çıkarmıştır. Yıllık cirosu 5.000.000 TL olan e-Ticaret şirketleri sisteme geçiş yapmalıdır. Aksi taktirde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından ceza kesilir. Gelir İdaresi Başkanlığı kurallarına göre hazırlanan sistemimiz, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamış ve hukuksal konularda problem yaşamalarına engel olmuştur. Hukuk kurallarına göre hazırlanan sitemimiz, cezai işlemlerle karşılaşmanızı engellemektedir. Bu sayede Gelir İdaresi Başkanlığı ceza kesimi tamamen engellenmekte, müşterilerimizin memnuniyeti söz konusu olmaktadır.

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Pazaryeri Entegrasyonu E-Ticaret Siteleri İçin Gerekli midir?
  • 28 / 12
  • 2020

Pazaryeri Entegrasyonu E-...

Pazaryeri entegrasyonları hakkında e-ticarette bütünü oluşturan parçalardan birisidir diyebiliriz. Markalar, pazaryeri entegrasyonları ile e-ticaret sitelerini diledikler...

İleti Yönetim Sistemi Nedir? Zorunlu Mudur? Nasıl Başvurulur?
  • 10 / 9
  • 2020

İleti Yönetim Sistemi Ned...

Dijital ortamda alınmış olan izinlerin saklanması ve arşivlenmesi, belgelerin güvenliği ile gizliliğinin sağlanması, gerektiği zaman arşivden çıkartılması ve bu süreçleri...

Sanal Pos Nedir? Nasıl Alınır? Güvenilir Midir? TS Ofis
  • 2 / 9
  • 2020

Sanal Pos Nedir? Nasıl Al...

Sanal pos; banka kartları veya kredi kartları ile alışveriş yapmak istendiğinde cihazların internete entegre edilmesiyle kullanılan hâlleridir. Ürünlerin online ortamda s...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi