Pazaryeri Muhasebe Programı Entegrasyonu Nedir?

En iyi pazaryeri entegrasyonu Jet Stok

Tüm pazaryerlerinizi tek bir panelden kolay ve güvenle yönetin. Trendyol, Hepsiburada, N11, Çiçeksepeti, Amazon, Pazarama, PTT AVM, GXLocal, Ozon ve E-Ticaret sitenizi entegre edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi al
Pazaryeri Muhasebe Programı Entegrasyonu Nedir?


Pazaryeri Muhasebe Programı Entegrasyonu Nedir?

Teknoloji ve hızlanan hayat temposunun yanı sıra insanlar salgın hastalıklardan izole olmak için online alışverişe yoğunlaştı. E-ticaret dünyasında faturalandırma, kargo takibi, kar marjı hesabı, piyasa araştırması için birbirinden farklı entegrasyon uygulamaları gelişti. Online pazaryerlerinde satış yapan kişiler, muhasebe takibi ve faturalandırma için satış kanallarıyla eş zamanlı ilerleyen, iş yükünü azaltacak muhasebe programlarını kullanmaya başladılar. Peki, pazaryeri muhasebe programı entegrasyonu nedir? Faturalandırma nasıl yapılır? Sizler için araştırdık.

Pazaryeri, e-ticaretin gerçekleştiği, online alışverişin yapıldığı sanal platformlara denir. Türkiye’de her gün milyonlarca ürün farklı pazaryerlerinde listelenir ve satılır. Her pazaryerinin ise satıcı mağazalarına sağladığı entegrasyonlar bulunur. Satışlarla senkronize ilerleyen muhasebe programı entegrasyonları ile faturalandırmalar ve resmi belgelendirmeler yapılabilir.  Pazaryeri muhasebe programı entegrasyonuna dair tüm detaylar yazımızda.

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

E-ticaret sürecinde pazaryerleri satıcıları için stok takibinden satışa, muhasebeden fiyat ve ürün güncellemelerine kadar tüm noktalarda kolaylık sağlanması adına entegrasyon programları sunarlar. Bu programlarla pazaryerinin mağazayla iletişimi de profesyonel olarak ilerler. Muhasebe sürecinin takibinin entegrasyon programı üzerinden yapılması ile çok fazla vakit harcanacak işler çok kısa sürede ve düzenli bir şekilde tamamlanabilir. Bir günde milyonlarca ürünün satıldığı pazaryerinde muhasebe takibini satışla entegre bir program üzerinden yapmak iş yükünü yarı yarıya azaltır.

Pazaryeri entegrasyonu için hazırlanan muhasebe yazılımlarının, pazaryeri ile uyumlu ve senkronize olması gerekir. Pazaryerinden satışların, gelir-gider takibinin, faturalandırma ve vergilendirmenin takip edildiği muhasebe entegre programları dışında ürün takibi, stok yönetimi, teslimat ve kargolama süreci de kolaylıkla sürdürülebilir.

Pazaryeri Entegrasyonunun Avantajları Nelerdir?

Düşük komisyonlar ve listeleme ücretleriyle milyonlarca insana ürünlerinizi ulaştırabileceğiniz e-ticaret pazaryerlerinde yer alarak, hem pazaryeri entegrasyonuna dahil olmuş olup hem de birçok farklı avantajdan faydalanabilirsiniz. Anketlere göre tüketiciler, bir pazaryerinden alışveriş yapmanın kargo ve iade süreçlerinde işlerini çok daha fazla kolaylaştırdıklarını belirtiyorlar. Tüm işlemler sürerken, tüketici farklı pazar yerleri kıyaslama sürecini devam ettirirken, profesyonel bir pazar yerinde olmanız sizi de bu aramalarda tercih edilir listede görüntülenir.

Özetle ifade etmek gerekirse pazaryeri entegrasyonu firmaları büyük bir havuzda bir araya getirerek, e-ticarette çok daha fazla satış odaklı kitlelerle ulaşmasını sağlar. Aynı zamanda kendinizin takip edeceği birçok şeyi büyük bir pazar yeri çatısı altında toplandığınızda iş bölümü yaparak kolaylaştırır ve hızlandırır.

Pazaryeri Muhasebe Entegrasyonu Programı Nedir?

Pazaryeri muhasebe entegrasyonu programları bir satış tamamlanana kadar otomatik olarak takip eder. Müşteri ürünü satın aldığı anda entegre sistem satıcıya bunu bildirir. Bu bildirimin ardından satıcı kişinin ürünü paketleyip hızlıca kargolaması gerekir. Kargoda faturalandırma yine entegre muhasebe programı üzerinden gerçekleşir. Kargo teslim süreci de yine entegre muhasebe sistemi üzerinden takip edilebilir. Ürünün ödeme onayı geldikten sonra ödeme gelir-gidere otomatik olarak eklenir ve o ürün için sistem sonlanır. Tabi ki aynı anda onlarca ürün için bu sistem hızla devam eder. Pazaryeri ile entegre ilerleyen muhasebe programları ile satış süreci satıcı kanalında pratik olarak ilerlemiş olur.

Muhasebe Entegrasyon Programında Faturalandırma nasıl yapılır?

Pazaryerinde bir günde yüzlerce ürünün satabildiği bir sanal mağazada manuel faturalandırma yapmak çok yorucu ve hata payı yüksek olabilir. Yoğun satış temposu içinde pazaryerinde entegre ilerleyen muhasebe programları ile faturalandırma otomatik olarak yapılır. Hem ürünün üzerine hem dosyalama için faturanız kopyalanır. Online bir program olan bu sistem ile faturalarınızı da sanal dosyalarda saklayabilirsiniz. Satıcı satış sürecinde girilmesi gereken parametreleri doldurur ve hemen fatura kesilebilir. Pazaryeri muhasebe entegrasyonu ile bu işlemler için bir ofisiniz olması da gerekmez. İnternet ulaşımı olan herhangi bir yerden mobil olarak, pazaryeri yönetici paneli uygulaması üzerinden bu faturalandırma gerçekleştirilebilir.

İlgili İçerik: Online Muhasebe Programı İle İşletmenizin Maliyetlerini Azaltın

İlgili Sayfa: Pomelo Stok Pazaryeri Entegrasyonu

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

En yeni blog paylaşımlarımız

Yazılımcılar, Kurumlar Vergisi’nin yarısını ödeyebilir!
  • 14 / 2
  • 2022

Yazılımcılar, Kurumlar Ve...

Kurumlar Vergisi, kurumların mali yıl boyunca elde ettikleri kazanç üzerinden alınan vergi anlamına geliyor. Kanunen yazılım sektöründe faaliyet gösteren kişi ve firmalar...

Dijitalleşmenin Maliyet Yönetimine Etkileri
  • 9 / 2
  • 2022

Dijitalleşmenin Maliyet Y...

e-dönüşüm danışmanlığı ile bugün pek çok işletme çok kısa bir süre içerisinde e-faturaya geçebiliyor. Bu dönüşüm yalnızca e-faturayı değil tüm maliyet yönetimi için geçer...

En Başarılı ve Pratik Pazaryeri Entegrasyonları
  • 4 / 2
  • 2022

En Başarılı ve Pratik Paz...

N11’den Trendyol’a, ÇiçekSepeti’nden Gittigidiyor’a, Amazon’dan Hepsiburada’ya kadar birçok ve çeşitli online pazaryeri, artık hayatımızın önemli bir parçası haline geldi...

Jet Stok Pazaryeri Entegrasyonu Detaylı Bilgi